Більше новин img

Книжковий Арсенал на Празькому книжковому ярмарку «Світ книги»

25.05.22
 • Без категорії

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» представляє свої події на Празькому книжковому ярмарку «Svět knihy», що триватиме з 9 до 12 червня 2022 року.

Участь у Празькому книжковому ярмарку та літературному фестивалі стала можливою завдяки нашому сталому партнерству: ще у 2018 року Директор «Світ Книги – Прага» Радован Ауер був гостем Книжкового Арсеналу в Києві, а минулого року він взяв участь у програмі для літературних та фестивальних менеджерів Alteration: Festival to Festival.

Книжковий Арсенал матиме 3 події на «Svět knihy»:

Музично-поетичний перформанс «Фокстроти» відбудеться 8 червня, напередодні офіційного відкриття «Світу книги». Дискотека поетів українських 1920-х стане своєрідною pre-party усього ярмарку.

Вперше проєкт Сергія Жадана та Юрія Гуржи «Фокстроти» (кураторка – Оксана Щур) представлено в жовтні 2021 року у Мистецькому арсеналі в рамках проєкту «Футуромарення». Спеціально для Празького книжкового ярмарку Юрій Гуржи створив бонусний трек «Невер (еґейн!)» на тему звільнення Європи та України від «фашистських катів». У Празі перформанс покажуть в адаптованому вигляді: на сцені виступатимуть Юрій Гуржи та Люба Якимчук, а Сергій Жадан, який не може залишити Харків, звучатиме у записі, поряд із голосами Миколи Бажана, Володимира Сосюри та ін.

9 червня відбудуться ще дві події.
Перша – круглий стіл європейських книжкових ярмарків. Про теперішнє і майбутнє книжкових ярмарків дискутуватимуть Нікі Терон, менеджерка міжнародних проектів Франкфуртського книжкового ярмарку, Єлена Пасолі, директорка дитячого книжкового ярмарку в Болоньї, Юлія Козловець, директорка фестивалю «Книжковий Арсенал» у Києві, та Радован Ауер, директор «Світ Книги – Прага».

Друга подія – зустріч з поеткою Любою Якимчук. Разом із кураторкою Літературної програми Книжкового Арсеналу Оксаною Щур вони говоритимуть про сучасну поезію в часи війни: як вона пишеться, якою їй бути після Бучі та Маріуполя, чи доречні поетичні читання та закордонні поїздки-виступи під час війни. Окрім того, Люба Якимчук читатиме власні вірші українською мовою, а перекладач Олексій Севрук прочитає ці поезії у перекладі чеською.

Більше про події:

 • 8 червня, 19:00
  Фокстроти. Дискотека поетів 1920-х.
  Проєкт Сергія Жадана та Юрія Гуржи
  На сцені: Юрій Гуржи, Люба Якимчук
  Мова: українська, англійська
  Адреса події: DOX Centre for Contemporary Art, Poupětova 1, Praha 7

Чи надихнули б Тичину сучасні дискотечні груви? Що було б, якби Серж Генсбур народився не в Парижі, а в Харкові, де колись жив його батько, і записував еротік-поп на вірші Раїси Троянкер? А як би звучав реггей Лі Скретч Перрі на текст Володимира Сосюри? Чи міг собі уявити Бажан, що в ХХІ сторіччі під синтезатори заспіває з дитячим хором? Разом з ними тут звучатимуть Юрій Гуржи, Сергій Жадан, Любов Якимчук, Григорій Семенчук. Подія стане своєрідною pre-party усього ярмарку.

 • 9 червня, 14:00 – 14:50
  Круглий стіл європейських книжкових ярмарків / Дискусія
  Мова: англійська, чеська
  Адреса події: ATELIÉR EVROPA – Venkovní plocha

В епоху онлайну слово «ярмарок» дещо нагадує слово «динозавр». Та все ж, у переважній більшості книжкові ярмарки подолали пандемію і демонструють свою важливість навіть у тяжкі часи війни. Представниця Франкфуртського книжкового ярмарку Нікі Терон, директорка дитячого книжкового ярмарку в Болоньї Єлена Пасолі, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у Києві Юлія Козловець та директор «Світ Книги – Прага» Радован Ауер обговорять сьогодення та майбутнє основних книжкових та літературних подій.

 • 9 червня, 16:00 – 16:50
  Ukrainian News and Muse
  Зустріч з авторкою Любою Якимчук (Луганськ-Київ, Україна)
  Мова: українська, чеська
  Адреса події: HALL B, Výstaviště Holešovice, Praha, 170 00
  Модераторка: Оксана Щур

Люба Якимчук — поетка, сценаристка, драматургиня. Народилася 1985 року в Первомайську Луганської області. Авторка кількох повноцінних поетичних збірок, зокрема «Абрикоси Донбасу», в якій розповідається про людей, що пережили війну.
Як вокалістка, Люба виступала в проєкті «Фокстроти» Сергія Жадана та Юрія Гуржи. У 2022 році вона виконала свій вірш «Молитва» в проєкті Free Джона Ледженда під час вручення премії «Греммі».
Якою має бути поезія після Бучі та Маріуполя? Чи доречні поетичні читання під час війни? У розмові з Оксаною Щур (фестиваль «Книжковий Арсенал», Київ, Україна) йтиметься про ці та інші теми. Також звучатимуть вірші Люби Якимчук українською і чеською мовою в перекладах Олексія Севрука.

Крім участі у програмі, Книжковий Арсенал в межах національного стенду України представлятиме проєкт «Література на експорт», який промотує каталоги прав українських видавців для продажу за кордон, сприяє налагодженню ефективних бізнес-зв’язків та інтеграції українського літературного процесу у світовий. Україна буде представлена у Празі національним стендом та великою програмою подій завдяки спільній роботі Міністерства культури та інформаційної політики України, Українського інституту книги, Посольства України у Чехії, Українського інституту, PEN Ukraine та міжнародних фестивалів «Книжковий Арсенал» і «Форум Видавців».