Література на експорт

Література на експорт

Програма «Література на експорт», що започаткована Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» у 2020 році, сприяє налагодженню ефективних зв’язків українських видавців із закордонними бізнес-партнерами та інтеграції українського літературного процесу у світовий.

Мета проєкту

інспірувати зацікавлення іноземців в українській книжці та надати можливість українським видавцям розпочати експорт або наростити його шляхом встановлення прямих контактів на B2B-зустрічах з іноземними партнерами.

«Література на експорт – 2022»

професійна освітньо-менторська програма Книжкового Арсеналу, у фокусі якої – налагодження нового експортного потенціалу української книжки в умовах російсько-української війни.

Програму «Література на експорт» у 2022 році підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. Інформаційно-аналітичний партнер проєкту – медіаресурс «Читомо».

 • Програма «Література на експорт – 2022» міститила 2 компоненти:
  — Освітня компонента — індивідуальні менторські сесії від світових та українських експертів, які мають успішний та ефективний досвід роботи з кейсами налагодження експорту українських книжок закордон під час повномасштабної російсько-української війни.
  Освітня компонента програми відбувалася в онлайн форматі 19-26 липня.
  — Інформаційно-аналітична компонента — серія текстових матеріалів про можливості експорту українських книжок в умовах повномасштабної війни на базі випрацюваних рішень в межах освітньої компоненти. Матеріали публікуватимуться на провідному українському медіаресурсі для професійної видавничої спільноти Читомо. Вихід матеріалів планується протягом серпня та вересня.
 • Напрямки, у яких працювали учасники програми «Література на експорт — 2022»:
  — Прямий продаж друкованих та електронних видань закордон через сайт видавця. Розробка логіки сайту, оптимізація для закордонного ринку, налаштування пошукових запитів, платіжних систем тощо.
  — Продаж прав закордон (у фокусі видавці з відсутнім або незначним досвідом продажу прав). Створення та вдосконалення каталогів, пошук контрагентів, робота з іноземними літагентами та видавцями.
  — Митні процедури та юридичні питання продажу книжок закордон.
  — Дистрибуція книжок і співпраця з іноземними книгарнями.
  — Маркетинг українських видань за кордоном, cтратегування.


Пріоритетна програма для Книжкового Арсеналу на 2020-2022 роки

 • Книжковий Арсенал представляє нові каталоги прав українських видавців 2022 року.

   

  Просимо іноземних партнерів їх переглядати, безпосередньо контактувати з видавцями, щоб налагодити співрацю.

   

  Ваша підтримка й увага до української книжки, письменників особливо важлива для креативного сектору України у цей кладний час російсько-української війни.

   

  За опитуванням, 95% видавців зазначили про катастрофічне падіння продажів протягом місяця, і лише 30% мають кошти для оплати праці працівників. Купівля прав допоможе українським видавцям зберегти індустрію.