Література на експорт 2022

Література на експорт 2022

«Література на експорт – 2022» – професійна освітньо-менторська програма Книжкового Арсеналу, у фокусі якої – налагодження нового експортного потенціалу української книжки в умовах російсько-української війни. Програму «Література на експорт – 2022» підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. Інформаційно-аналітичний партнер проєкту – медіаресурс «Читомо»

Основне завдання програми «Література на експорт — 2022» — стимулювати експорт українських видань закордон та посилити компетенції українських видавців у доланні викликів, пов’язаних з повномасштабною війною.

 • Програма «Література на експорт – 2022» містила 2 компоненти:
  — Освітня компонента – індивідуальні менторські сесії від світових та українських експертів, які мають успішний та ефективний досвід роботи з кейсами налагодження експорту українських книжок закордон під час повномасштабної російсько-української війни.
  Освітня компонента програми відбувалася в онлайн форматі 19-26 липня.
  — Інформаційно-аналітична компонента — серія текстових матеріалів про можливості експорту українських книжок в умовах повномасштабної війни на базі випрацюваних рішень в межах освітньої компоненти. Матеріали публікуватимуться на провідному українському медіаресурсі для професійної видавничої спільноти Читомо. Вихід матеріалів планується протягом серпня та вересня.
 • Напрямки, у яких працювали учасники програми «Література на експорт — 2022»:
  — Прямий продаж друкованих та електронних видань закордон через сайт видавця. Розробка логіки сайту, оптимізація для закордонного ринку, налаштування пошукових запитів, платіжних систем тощо.
  — Продаж прав закордон (у фокусі видавці з відсутнім або незначним досвідом продажу прав). Створення та вдосконалення каталогів, пошук контрагентів, робота з іноземними літагентами та видавцями.
  — Митні процедури та юридичні питання продажу книжок закордон.
  — Дистрибуція книжок і співпраця з іноземними книгарнями.
  — Маркетинг українських видань за кордоном, cтратегування.