Більше новин img

Український стенд на Книжковому ярмарку у Варшаві під гаслом Дякуємо, Польще! / Dziękujemy, Polsko!

23.05.22
  • Без категорії

З 26 до 29 травня триватиме Книжковий ярмарок у Варшаві (Pałac Kultury i Nauki (PKiN), plac Defilad 1). Це книжкова подія в серці польської столиці, де, крім продажу видавничих новинок, відбуватимуться зустрічі з авторами, перекладачами та ілюстраторами, а також дискусії, майстер-класи і виставки. Вхід на ярмарок безплатний.

На основній локації фестивалю працюватиме український стенд зі слоганом «Дякуємо, Польще! / Dziękujemy, Polsko!», яким Україна висловлює вдячність дружній Польщі за справжню допомогу і підтримку не лише після початку повномасштабної агресії зі сторони Росії, але й за послідовну підтримку протягом усіх років української незалежності від 1991 року. Саме Польща першою визнала незалежність України та підтримувала наш євроінтеграційний курс.

Сьогодні ми дякуємо за те, що в Польщі прихистили та підтримали мільйони переселенців з України; дякуємо за програми підтримки українських видавців, видання книжок українською мовою; дякуємо за заснування програм стипендій і резиденцій для українських авторів; дякуємо за організацію численних культурних подій, на яких збирали кошти на воєнні та гуманітарні потреби України; дякуємо за запровадження окремих класів у школах та курсів в університетах з українською мовою викладання. Для нас дуже важливо знати, що ми маємо спільні цінності та боремося за спільне європейське майбутнє.

На українському стенді (№143, зал Trojka) будуть представлені книжки, які розповідають про сучасну українську культуру. Відвідувачі зможуть придбати видання таких українських видавництв та інституцій: «Апріорі», «Видавництво», «Моторний Равлик», «Фабула», «Видавництво 21», «Білка», «Навчальна книга — Богдан», «Видавництво Старого Лева», Видавничий Дім «НАУТІЛУС», «Чорні вівці», «Наш Формат», «Ранок», «Сафран», «Час майстрів», «Школа», LAURUS, Letit.me, Meridian Czernowitz, Vivat, Yakaboo, ДІПА, а також книги Інституту національної пам’яті, Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, Національного центру Олександра Довженка (Довженко-Центр).

У межах програми ярмарку виступатимуть українські письменниці Оксана Забужко (26 травня), Вікторія Амеліна (27 травня), Тамара Горіха-Зерня (26 травня), Любов Якимчук (28 травня), Катерина Калитко (29 травня), а також діячки української культури: директорка Українського інституту книги Олександра Коваль (27 травня) та перекладачка, редакторка, співзасновниця Kyiv Comic Con Марія Шагурі (26 травня). Зокрема, відбудуться дві професійні дискусії про український книжковий ринок і можливості його підтримки і розвитку. Повна програма українських заходів на ярмарку — за посиланням.

Під час роботи українського стенду відбуватиметься збір коштів на проєкт «Книжки без кордонів», який Український інститут книги реалізує під патронатом першої леді України Олени Зеленської, за підтримки МКІП та МЗС. У Польщі цей проєкт реалізується під патронатом першої леді Польщі Агати Корнгаузер-Дуди спільно з Польським інститутом книги та іншими партнерами.
Під час роботи стенду також буде здійснюватися збір коштів на підтримку України.

Повна програма Книжкового ярмарку у Варшаві доступна за посиланням.
Більше інформації про роботу ярмарку для відвідувачів — за посиланням.

Організатори: Міністерство культури та інформаційної політики України, Український інститут книги, Посольство України в Республіці Польща.
За участі: Український інститут, Український ПЕН, Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», Міжнародний фестиваль «BookForum».

Контакти:
Софія Челяк, УІК: [email protected]
Додаткова інформація для медіа, УІК: [email protected]