Більше новин img

Розпочався прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн-2021»

10.03.21
  • Опенкол
  • НКД

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» у 2021 році вшосте проводить X Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у співпраці з Goethe-Institut в Україні, за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та Фонду Buchkunst.

До участі в Конкурсі приймаються книжки, які були надруковані в період з серпня 2020 року по травень 2021 року і не були заявлені до Конкурсу раніше.
Подані книжки повинні бути створені українськими дизайнерами / ілюстраторами, або створені на замовлення українського видавництва. Не розглядаються видання з купленим ліцензованим контентом, права на який належать іноземним компаніям.
На Конкурс можуть подати книжки видавництва, приватні особи, а також інституції та установи, які виступили ініціатором видання. Але до участі у конкурсі можуть бути подано до 5 книжок одного видавництва. Участь у конкурсі безкоштовна.

Номінації, в яких оберуть переможців:

– книги для читання (книжки, у яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
– візуальна книга (видання, у яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);
– дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);
– утилітарна (книга переважно прикладного характеру, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);
– експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).

Подати заявку для участі можна тут 👉 https://forms.gle/L7JJ3GMgimLCEd436
Звертаємо вашу увагу на оновлені Положення щодо організації та проведення конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» і просимо уважно ознайомитися з ними.

Дедлайн подачі заявок — 1 червня 2021 року. Подати фізичні примірники книжок можна буде з 5 до 15 червня, надіславши їх поштою або кур’єром на адресу офісу Мистецького арсеналу — м. Київ, вул. Лаврська, 10.

У дати проведення «Книжкового Арсеналу», з 23 по 27 червня, відвідувачі фестивалю матимуть змогу віддати свій голос за найкрасивішу книгу року на спеціальному стенді «Найкращого книжкового дизайну» у Мистецькому арсеналі.

Минулого, 2020 року, попри карантин, Книжковий Арсенал провів 5-й конкурс «Найкращий книжковий дизайн».

Церемонія нагородження 5-го конкурсу «Найкращий книжковий дизайн», 2020 рік.
Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал

Гран-прі конкурсу та перемогу в номінації «Візуальна книга» отримало видання «ЗНАК. Українські товарні знаки 1960–1980» від колективу У,Н,А колектив (Уляна Биченкова, Ніка Кудінова, Альона Соломадіна) та видавництва IST Publishing. З переможцями в інших номінацій можна ознайомитись за лінком.

Видання «ЗНАК. Українські товарні знаки 1960–1980».
Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» було започатковано в 2016 році Міжнародним фестивалем«Книжковий Арсенал» в співпраці з Goethe-Institut в Україні  за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst». Переможці конкурсу представляють український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький фонд Buchkunst; також книжки-переможці експонуються на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті.

Контактні особи:
Марія Громова, Книжковий Арсенал
[email protected]
Марія Шубчик, Goethe-Institut в Україні
[email protected]