Вітрина новинок

Книжки про війну: Вітрина новинок на ХІІ Книжковому Арсеналі

«Вітрина новинок» презентує видання, що вийшли друком з червня 2023 до травня 2024 року, та буде сфокусована на книжках про війну будь-якого жанру, теми чи вікової категорії.

У просторі фестивалю Вітрина буде розміщена в секції А1 (ліве крило першого поверху Мистецького арсеналу). Важливо: «Вітрину новинок» у просторі Книжкового Арсеналу формуватимуть виключно видання представлені видавцями й книгарнями на ярмарку Фестивалю-2024.

На «Вітрину новинок» у просторі фестивалю прийматимуться видання:

  • видані з червня 2023 до травня 2024 року включно;
  • прямо чи опосередковано стосуються теми війни;
  • видання будь-якого жанру, теми чи вікової категорії;
  • створені українськими видавцями чи/та авторами, ілюстраторами, дизайнерами тощо.

Просимо видавців-учасників ярмарку у четвер, 30 травня, з 10.00 до 15.00 занести один друкований примірник видання, яке ви хочете розмістити на «Вітрині новинок» у секцію фестивалю А1,«Вітрина новинок», та передати її волонтерам секції, які промаркують книжку наліпкою з номером стенду видавця.

Видавці, які будуть представлені на ярмарку фестивалю виключно через книгарні, можуть занести книжку у секцію самостійно у той же визначений період, або через книгарню, заздалегідь це узгодивши з нею.

Важливий блок проєкту «Вітрина новинок» на сайті «Читомо» — огляди про війну, п’ять добірок «Читомо» присвятить книгам військових, авторів і авторок у ЗСУ. В цілому, до старту Книжкового Арсеналу, упродовж квітня-травня на сайті «Читомо» вийде серія з 11 матеріалів, що знайомитиме з найважливішими новинками книговидавничого ринку за 2023-2024 роки. Свої тематичні добірки представлять літературні критики та критикині: Тетяна Петренко, Ганна Улюра, Олег Коцарев, Анастасія Герасимова, Богдана Романцова, Валентина Вздульська, Віталіна Макарик та інші.

Після завершення фестивалю книжки з «Вітрини новинок» у просторі фестивалю передадуть бібліотекам, що були зруйновані чи пошкоджені через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, у межах програми «Незламні бібліотеки» Українського ПЕН.

Проєкт «Вітрина новинок» відбувається щорічно з 2015 року у співпраці з медіаресурсом «Читомо» та має на меті допомогти читачам дізнатися про актуальні книжкові новинки, визначитися з покупками та посилити видимість українських видавців.


Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються й взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються й осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Читомо — медіа про книжки, культуру читання і книговидання. За 15 років діяльності медіа інформаційно підтримало понад 1600 проєктів, організацій, ініціатив, які працюють у сфері літератури й книговидання. Читомо виконує важливі функції критики, інформування і розбудови екосистеми.