Talking Pictures

Talking Pictures

Talking Pictures — ініціатива, що присвячена візуальній книзі та сучасному книговиданню для дорослої аудиторії.

Talking Pictures — це співпраця між Hamelin Association та Стівеном Ґуарначча, задумана у 2018 році в партнерстві з Болонським ярмарком дитячої книги та видавничим тижневиком Publishers Weekly з нагоди першого New York Rights Fair, щоб дослідити культурну важливість та постійний вплив сучасної міжнародної візуальної книги. Talking Pictures має на меті якнайповніше дослідити цю багату територію, на якій різні сектори книговидання для дорослих і дітей переплітаються і дають життя новим формам візуальної мови, новим літературним і видавничим утворенням, що охоплюють увесь спектр напрямків творчого самовираження. У фокусі уваги — книжки, які розмивають кордони між сучасним комерційним книговиданням і новітніми течіями в малотиражному книговиданні. Talking Pictures 2024 фокусується на одному регіоні — Україні.

До участі в ініціативі Talking Pictures команда Книжкового Арсеналу цьогоріч приймала видання, які були видані протягом 2021–2024 років українськими видавництвами та створені українськими авторами, ілюстраторами, дизайнерами, фотографами для дорослої аудиторії.

На основі отриманих видань від Книжкового Арсеналу міжнародне журі ініціативи Talking Pictures сформувало колекцію з 54 візуальних видань для дорослої аудиторії, що експонувалися на цьогорічному Болонському ярмарку дитячої книги 8-11 квітня, а також були представлені на ХІІ Книжковому Арсеналі з 30 травня до 2 червня цього року.

З них міжнародне журі обрало переможця — це серія періодичних видань Telegraf Design від Projector Publishing. Автор візуального рішення цього видання запрошений відвідати Болонський ярмарок дитячої книги 2025 року.

Спеціальні відзнаки отримали:

  • «NIKIFOR / НИКИФОР» Мирослави Мудрак від Видавництва «РОДОВІД» (РОДОВІД) та Українського Музею у Нью-Йорку (2023),
  • «Бог свободи» Юлії Мусаковської від «Видавництва Старого Лева» (Видавництво Старого Лева) (2021),
  • «Hometown» Руслани Ключко, самвидав (2023).

З повним переліком українських візуальних книжок, що увійшли до колекції Talking Pictures, можна ознайомитися тут:

Talking Pictures 2024


Болонський ярмарок дитячої книги — три глобальні книжкові події міжнародної торгівлі правами та ліцензіями, які щорічно відбуваються в однойменному італійському місті, де культура взаємодіє зі стилем та створюються комерційні відносини.

BolognaBookPlus (BBPlus) була запущена BCBF/BolognaFiere у 2020 році у співпраці з Італійською асоціацією видавців (AIE), щоб охопити авдиторію універсального книговидання через триденну програму виставки, навчання, конференцій та інших можливостей, які відбуваються паралельно із загальновідомим Болонським ярмарком дитячої книги 8-11 квітня 2024 р. Під керівництвом запрошеної директорки Джекс Томас та за підтримки британської команди, BolognaBookPlus тісно співпрацює з командою Болонського ярмарку дитячої книги.