Більше новин img

Open Call «Антитвір» 2021

12.04.21
 • Опенкол
 • Конкурс

Літературний конкурс для учнів 8-11 класів «Антитвір» відбувається в межах Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Тема конкурсу, традиційно, співзвучна з темою фестивалю. У фокусі цього року — ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ. Тож тему «Антитвору-2021» ми визначили таким чином: «Як подивитися».

Наше сприйняття — неоднозначне. Ми теж можемо бути різними: одночасно й оптимістами, і скептиками. «Як подивитися» — це про здорове уживання різноманітностей та навіть протилежностей в одній людині, спільноті та світі. І ми дивимося не лише на себе чи інших, а й на об’єкти, наприклад, твори мистецтва. Тож, ідея про те, що дивитися можна по-різному і стала наскрізною для цьогорічного конкурсу.

Тож ми пропонуємо придивитися до колекції Мистецького арсеналу. Завдання у тому, аби відчути мистецькі твори та по-своєму «вписати» один із них у тканину оповіді. Спробуйте познайомитися з мистецькою роботою ближче, й показати, що подивитися на один і той самий об’єкт можна по-різному.

Який оберете?

 1. Соломон Нікрітін «Подорож навколо світу»
 2. Михайло Бойчук «Портрет Василя Седляра»
 3. Анатолій Сумар «Вулиця»

Аби взяти участь у конкурсі «Антитвір» 2021:

 1. оберіть одну із запропонованих робіт із колекції Мистецького арсеналу;
 2. визначте яким чином робота буде включена до вашого тексту: прив’язка до автора, часу чи стилю твору, або ж дія розгортатиметься безпосередньо «у ній». Картина може й опосередковано згадуватися у тексті;
 3. творіть! Жанр, стиль чи структура залежать тільки від вас. Головне писати українською та вкластися у 20 тисяч знаків з пробілами;
 4. надсилайте свої твори українською мовою до 23:59 23 травня 2021 року на адресу: [email protected]. У темі листа обов’язково вкажіть Прізвище_Антитвір. У листі вкажіть свої: ПІБ та номер телефону.

Як визначимо переможців цьогорічного конкурсу:

 1. 1 етап: освітній відділ Мистецького арсеналу обере 20 творів фіналістів серед усіх заявок;
 2. 2 етап: серед цих 20-ти творів журі конкурсу обиратиме переможців (1-5 місце);
 3. паралельно буде обирати один твір (серед 20-тки творів-фіналістів) і наше підліткове журі — саме він отримає особливу відзнаку від Підліткової Ради Мистецького арсеналу.

Журі конкурсу «Антитвір» 2021:

Наталія Степанчук — головна редакторка журналу «Однокласник».

Світлана Цуркан — ідейна натхненниця та ініціаторка конкурсу «Антитвір».

Нікіта Рибаков та Вадим Кириленко — ведучі ненудного подкасту про ненудні книги «Вуса Гоголя».

Анастасія Яблонська — експертка з підліткової літератури відділу освітніх програм Мистецького арсеналу.

Головним призом для переможців 1-3 місця стане публікація твору в журналі «Однокласник». Крім того, Visa підтримує конкурс та готує спеціальний приз для конкурсантів. Також переможці конкурсу отримають подарунки від Litosvita. А особлива відзнака чекає на антитвір, відмічений Підлітковою Радою Мистецького арсеналу.

Літературний конкурс для учнів 8-11 класів «Антитвір» відбувається в межах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» з 2018 року. Конкурс спрямований на розвиток критичного висловлювання й креативного підходу до письма у підлітків. Тема конкурсу щороку співзвучна з фокус-темою фестивалю.