Більше новин img

«Наше Велике переселення»: публічна розмова в дати Книжкового Арсеналу

24.05.22
  • Без категорії

У суботу, 28 травня 2022 року о 14:00 в Мистецькому арсеналі відбудеться публічна розмова «Наше Велике переселення». Подія відбудеться в дати ХІ Книжкового Арсеналу, який мав тривати з 25 до 29 травня 2022 року, але був скасований після початку повномасштабної війни Росії проти України.

Команда Книжкового Арсеналу наполегливо працювала, готуючи ХІ Фестиваль, щоб зібратися у травні цього року під мирним небом у дворі Старого арсеналу та його затишних залах. Зараз, в умовах війни, наша команда працює на підтримку видавничої сфери та літературної і мистецької сцени в Україні, на підтримку нашої спільноти.

Тож хоч і ХІ Книжковий Арсенал не відбудеться в травні 2022 року, ми дуже хочемо зібратися разом у ці дні, щоб відрефлексувати новий вимір фокус-теми фестивалю, поговорити про Велике переселення, яке ми та весь світ переживаємо протягом останніх трьох місяців, та спробувати разом знайти відповіді на актуальні питання нашого сьогодення.

«Велике переселення» — таку фокус-тему було обрано для ХІ Книжкового Арсеналу, її кураторкою стала авторка, перекладачка і видавчиня Оксана Форостина.

Наше Велике переселення шалено прискорилося, стало трагічним і свавільним для значно більшої частини українців, ніж вісім років тому. Не змінився напрямок тих, хто рятувався від війни — зі сходу на захід, проте повстав із мороку історії інший маршрут — із заходу на схід: маршрут тих, кого викрали, депортували, взяли у полон. І якщо кілька місяців тому ми могли обережно передбачати рух на захід, рух тих, хто рятувався від війни, то рух депортованих на схід був надто жахливим сценарієм для обговорення. Велике переселення відбулося не тільки між містами і країнами, але й між суспільними прошарками, між людьми, які не опинилися би поруч на межі життя і смерті за звичайних обставин. Війна — великий зрівнювач і жорстокий посередник.
Війна також є великим прискорювачем. Це гвалтовний рух не тільки у просторі, але й у часі, вона вихлюпує нас не тільки в інший простір, але й у іншу епоху. Власне, вона уже настала

Оксана Форостина, кураторка фокус-теми ХІ Книжкового Арсеналу.

 

Тож саме про Велике переселення, яке ми та весь світ переживаємо сьогодні, ми й поговоримо під час публічної розмови «Наше Велике переселення» у суботу, 28 травня 2022 року.

Спікери/ки:

  • Мирослава Барчук, журналістка, телеведуча, членкиня Українського ПЕН;
  • Тимофій Брік, ректор KSE University, голова наглядової ради CEDOS;
  • Олександр Зінченко, історик, публіцист, документаліст, співзасновник сайту «Історична правда»;
  • Володимир Єрмоленко, філософ, письменник, журналіст, член Українського ПЕH;
  • Вахтанг Кебуладзе, філософ, письменник, перекладач, член Українського ПЕH;
  • Олена Стяжкіна, українська письменниця, публіцистка, докторка історичних наук, професорка історії, членкиня Українського ПЕН.

Модераторка публічної розмови — Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.

Вхід на подію — вільний.

Ви також можете підтримати команду Книжкового Арсеналу, придбавши Квиток підтримки.

У разі повітряної тривоги під час проведення заходу, задля безпеки гостей, ми відчинимо для всіх заздалегідь підготовлене тимчасове укриття в будівлі Старого арсеналу.

#ПрацюємоДляПеремоги #НаближаємоКнижковий