Більше новин img

Книжковий Арсенал представить колекцію українських візуальних книжок на Болонському ярмарку дитячої книги

5.04.24
  • Без категорії

Міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал продовжує співпрацю з Болонським ярмарком дитячої книги, який відбудеться 8–11 квітня у місті Болонья, Італія. Цього року у фокусі партнерства — ініціатива Talking Pictures, присвячена візуальній книзі та сучасному книговиданню для дорослої авдиторії. Ініціатива організована спільно Книжковим Арсеналом та BolognaBookPlus, відгалуженням Болонського ярмарку дитячої книги, яке працює з універсальним книговиданням.

У межах ініціативи Книжковий Арсенал та BolognaBookPlus організували збір візуальних книжок від українських видавців, виданих у 2021-2024 роках. Міжнародне журі сформує з них колекцію видань, що експонуватиметься на Болонському ярмарку дитячої книги та Книжковому Арсеналі-2024, а також обере книжку-переможця, автор якої буде запрошений на Болонський ярмарок дитячої книги 2025 року.

До участі в ініціативі Talking Pictures команда Книжкового Арсеналу приймала видання, які відповідають таким критеріям:

  • книги, видані українськими видавництвами та створені українськими авторами, ілюстраторами, дизайнерами, фотографами тощо;
  • книги, видані протягом 2021-2024 років;
  • книги для дорослої авдиторії.
    До подання були можливі такі жанри: ілюстровані книги, графічні романи, мальописи, книги про графічний дизайн, фотокниги, мистецькі видання, видання про архітектуру та дизайн, а також інші жанри та типи видань, де домінує візуальна складова.

Під час ярмарку в межах ініціативи відбудеться кілька подій, присвячених візуальній культурі:

8 квітня, 14.00–14.50, Survival Corner — Talking pictures: Ukraine’s Contemporary Visual Book Production — учасники: студія Сері/граф та Аґрафка

10 квітня, 15:00–15:45, BBPlus Theatre — Talking Pictures: the new Award for Ukrainian Book Design, the Winner and Special Mentions — за участі міжнародного журі ініціативи та Оксани Карп’юк, менеджерки професійних проєктів Книжкового Арсеналу.

Крім того, Pictoric та Міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал представлять міжнародну виставку ілюстрації «Коли все має значення». Натхненна головною темою ХІ Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал, вона вперше була представлена на КА-2023. На виставці представлені роботи провідних українських і світових авторів. Цей проєкт — діалог українських ілюстраторів і графічних дизайнерів з художниками з інших країн та обговорення важливих тем мовою ілюстрації. Куратори: Олег Грищенко, Анна Сарвіра та Олена Старанчук.

Нагадаємо, що Міжнародний фестиваль Книжковий арсенал минулого року також брав участь у Болонському ярмарку дитячої книги, детальніше — тут.