Більше новин img

КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ БЕРЕ УЧАСТЬ У БОЛОНСЬКОМУ ЯРМАРКУ ДИТЯЧОЇ КНИГИ (ІТАЛІЯ)

3.03.23
  • Без категорії
Найвизначніші імена сфери дитячого книговидання зберуться разом на ювілейному 60-му Болонському ярмарку дитячої книги з 6 до 9 березня 2023 року. Книжковий Арсенал у співпраці з клубом ілюстраторів Pictoric організовує виставку Illustrated Ukraine та панельну дискусію про українську ілюстрацію.

Виставка Illustrated Ukraine представить роботи українських ілюстраторів, створені протягом останнього року. Замість того, щоб ілюструвати дитячі книжки, вони сьогодні малюють українських дітей, які страждають від російської агресії. Вони зображують Україну такою, якою вона є зараз і якою вона була протягом останніх дванадцяти місяців — зруйнованою війною, з розбитими серцями, з болем, але також сильною, гідною, непереможною і єдиною, як ніколи раніше. Роботи українських ілюстраторів зрозумілою всім мовою плакатного мистецтва промовляють: ми будемо боротися до перемоги, і ми просимо кожного європейця бути з нами в цій боротьбі.

 

Постер до виставки Illustrated Ukraine. Ілюстрація: Маша Фоя / Pictoric

У середу, 8 березня, о 14:00 в Illustrators Survival Corner відбудеться панельна дискусія відомих українських ілюстраторів «Українська ілюстрація. Досвід війни» про творчість у воєнний час.

Мистецтво завжди було засобом поширення ідей, самовираження, протесту та солідарності. В умовах повномасштабної війни Росії в Україні українська ілюстрація стала потужним інструментом, який допомагає українцям поширювати правду про те, що відбувається в їхній країні, ділитися своїми емоціями та історіями зі світом. Тож як це — пережити війну? Де знаходити натхнення? Як твір мистецтва може стати інструментом донесення важливих повідомлень чи навіть зброєю? Як залишатися в професії, перебуваючи в небезпеці? Яка роль митців сьогодні? І як це — бути українцем?

Спікери:

  • Олег Грищенко, художник, ілюстратор, співзасновник клубу ілюстраторів Pictoric
  • Анна Сарвіра, ілюстраторка, кураторка, співзасновниця клубу ілюстраторів Pictoric
  • Романа Романишин та Андрій Лесів, арт-студія «Аґрафка»

Модераторка: Юлія Козловець, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Організований Українським інститутом книги, національний стенд України експонуватиме добірку актуальних дитячих книжок 22 українських видавців. Концепцію стенду під слоганом «Мамо, я бачу війну» було створено у партнерстві та за матеріалами благодійного проєкту «Мамо, я бачу війну» — діджитал-колекції дитячих малюнків про війну в Україні. Стенд України має на меті закликати іноземних видавців перекладати й видавати українські книги.

Під час ярмарку також відбудеться презентація проєкту Tales of EUkraine, що співфінансується програмою Європейської Комісії «Креативна Європа», метою якого є друк та розповсюдження українських двомовних видань дитячих книжок у дитячих садках та школах, де навчаються діти українських переселенців, вимушених виїхати до європейських країн.

З повною інформацією про цьогорічне представлення України на Болонському ярмарку дитячої книги та українською програмою можна ознайомитися на сайті Українського інституту книги.

Нагадаємо, що цього року Книжковий Арсенал був партнером участі українських видавців в конкурсі «BOLOGNARAGAZZI AWARD – 2023», переможців якої буде нагороджено в день відкриття Болонського ярмарку дитячої книги 6 березня. Також будуть оголошені лауреати премії для видавців дитячої літератури Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year, в короткий список якої увійшло цьогоріч українське Видавництво Старого Лева


Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це найбільша інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени. Цілі проєкту — проблематизувати і осмислювати вагомі питання людини, суспільства і культури, інтегрувати українську і міжнародну книжкову та літературну спільноти та сприяти кращому розумінню та впізнаваності України в світі.

Болонський ярмарок дитячої книги (BCBF) —  це провідна подія галузі, якій за свою 60-річну історію вдалося об’єднати унікальну та різноманітну світову аудиторію. Болонський дитячий книжковий ярмарок є місцем зустрічі ідей з усього світу, що дає життя новій та несподіваній творчій продукції. Цей успіх досягнутий завдяки постійному діалогу та співпраці, які BCBF встановив і підтримує з видавцями та всім міжнародним співтовариством дитячої книги протягом десятиліть. У результаті Болонья стала світовим хабом обміну авторськими правами у видавничій сфері, а також центром сучасних мультимедіа та ліцензування дитячих історій, ілюстрацій, анімації тощо. Родзинками Болонського книжкового ярмарку є всесвітньо відома Виставка ілюстраторів і нагорода BolognaRagazzi. У 2023 році Болонський ярмарок дитячої книги відзначає шістдесятиліття з гаслом Still rocking at 60!