Більше новин img

Болонський ярмарок дитячої книги: підсумки

16.04.24
  • Ярмарок

Минулого тижня відбувся Болонський ярмарок дитячої книги Bologna Children’s Book Fair, під час якого в особливому фокусі уваги побували українські візуальні книги. Книжковий Арсенал як партнер ініціативи Talking Pictures, організованої спільно з BolognaBookPlus, представив дві події за участі українських ілюстраторів, а разом з ілюстраторською групою Pictoric — виставку плакатів ілюстрації «Коли все має значення».

Анна Іваненко та Євгенія Полосіна зі студії Сері/граф та Романа Романишин і Андрій Лесів зі студії Аґрафка розповіли про дорослу книжкову ілюстрацію книжку в Україні та представили кейси власних робіт. А менеджерка професійних проєктів Книжкового Арсеналу Оксана Карп’юк спільно з представниками міжнародного журі ініціативи Talking Pictures, які формували колекцію найкращих українських візуальних видань для дорослих, спільно поміркували про книжки, що перемогли та здобули спеціальні відзнаки.

Нагадаємо, що колекція українських видань, відзначених у межах ініціативи Talking Pictures, буде представлена цього року на ХІІ Книжковому Арсеналі. А з повним переліком 54 видань, що увійшли в цю колекцію, можна буде невдовзі ознайомитися на сайті Книжкового Арсеналу — інформацію ми готуємо просто зараз.

Важливою частиною українського представлення на Болонському ярмарку дитячої книги стала виставка плакатів українських та іноземних ілюстраторів «Коли все має значення», яку організували група ілюстраторів Pictoric та Книжковий Арсенал. Натхненна головною темою ХІ Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал, ця виставка вперше була представлена на КА-2023.

На цій виставці були представлені роботи провідних українських і світових авторів. Куратори Олег Грищенко, Анна Сарвіра та Олена Старанчук зініціювали цим проєктом діалог українських ілюстраторів із графічними дизайнерами та художниками з інших країн, під час якого мовою ілюстрації обговорили важливі теми, які мають значення.

Фото — Оксана Карп’юк, Анна Іваненко.