Більше новин img

Оголошуємо прийом заявок на другий Book Pitch

13.05.21
  • BookPitch

У межах книжкового пітчингу експерти шукатимуть українські книжки для майбутніх екранізацій.

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль та Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошують другий конкурс спільного проєкту Book Pitch. Мета книжкового пітчингу — знайти сучасні українські книжки, що мають потенціал для подальших екранізацій як художні фільми. 

Заявки на участь у Book Pitch приймаються з 13 травня  до 11 червня включно. Після опрацювання селекційною комісією буде обрано 8-10 фіналістів, які зможуть представити свої твори українським та міжнародним інвесторам кіноіндустрії для потенційної екранізації. Під час Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»  (23-27 червня) також відбудеться спецпрограма BookWatchers. У її межах пройде навчання пітчингу для літературної спільноти. Фінал пітчингу відбудеться наприкінці липня 2021 року.

Подати заявку на участь у проєкті можна на сайті Одеського міжнародного кінофестивалю за посиланням

Фокус 12-го ОМКФ — культурна ДНК українців, а література та кіномистецтво є вагомими її складовими. Поєднання цих двох пластів дає потужний поштовх до розвитку всієї національної культури. Минулого року під час проведення першого конкурсу Book Pitch кіноспільнота познайомилась з сильними та якісними творами, які достойні отримати свої екранізації і стати ще більш відомими широкому колу глядачів та читачів. Наш проєкт — це не лише можливість донести своє творіння до читача та потенційного глядача, а й пошук інноваційних ідей та нестандартних підходів у співпраці авторів із різних сфер мистецтва

— зазначає виконавча директорка ОМКФ Анна Мачух.

Від самого початку ми планували проєкт як щорічний і тепер надзвичайно раді запускати конкурс удруге. Віримо, що цьогоріч він буде не менш успішним і стане потужним майданчиком взаємодії між літературою та кіно. Пітчинг для багатьох авторів — справді новий досвід, тож хочеться заохотити професійну спільноту подавати заявки і не боятися поглянути на свої твори під новим, можливо, дещо інакшим, кутом

— розповідає координаторка проєкту Таня Родіонова.

До участі у конкурсі приймаються літературні художні твори, опубліковані у 2019-2021 роках, накладом не менше 1000 примірників, які мають потенціал для екранізації (художній ігровий фільм). Перевага надаватиметься творам, які були презентовані на міжнародних фестивалях і книжкових ярмарках та/або отримали премії і нагороди.

Довідка

Проєкт Book Pitch було започатковано у 2020 році Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» та Одеським міжнародним кінофестивалем. Перемогу в першому конкурсі, який відбувся в межах секції Film Industry 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, отримали роман «За спиною» Гаськи Шиян і роман «Доця» Тамари Горіха Зерня. Загалом на розгляд надійшло понад 80 заявок від видавців та авторів.

Одеський міжнародний кінофестиваль — один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який щорічно проходить у кінематографічній столиці України – місті Одеса. Цього року 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль пройде 14-21 серпня і буде приурочений до 30-річчя незалежності України з акцентом на національне кіно. На глядачів чекатимуть ексклюзивні прем’єри фільмів, майстер-класи від провідних українських та світових кінопрофесіоналів, яскраві навколофестивальні події та заходи в межах традиційної професійної секції Film Industry Office.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — це грандіозна інтелектуальна подія Мистецького арсеналу, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. Місія фестивалю — створювати взаємодії, що поєднують естетичне переживання й інтелектуальне включення в контексті книги та посилюють спроможність людини і суспільства. У 2021 році відбувається вдесяте.