Більше новин img

Talking Pictures: старт прийому заявок

15.01.24
  • Опенкол

Міжнародний Фестиваль «Книжковий Арсенал» спільно з BolognaBookPlus, відгалуженням Болонського книжкового ярмарку, яке фокусується на універсальному книговиданні, оголошують прийом книжок від українських видавців у межах Talking Pictures — ініціативи BolognaBookPlus, яка фокусується на візуальній книзі та сучасному книговиданні. 

Мета ініціативи Talking Pictures — відзначити досягнення у міжнародному книговиданні для дорослої авдиторії, підкреслити видавничі інновації у роботі із зображеннями та концепті «книги-як-об’єкт», а також пізнати міжнародні підходи у роботі з візуальними образами у сучасному книговиданні. Фокус-країна ініціативи Talking Pictures у 2024 році – Україна.

Загальновідомо, що ми їмо очима, а не шлунком.Так само наш апетит до книжок розпалюється візуальною складовою книжки, — ми поглинаємо слова всередині книжки лише після того, як заманюємося обкладинкою… Щоразу, відвідуючи Київ та його книгарні, я була вражена надзвичайною ретельністю та увагою до деталей, які щедро приділялися дизайну книжок, — як всередині, так і зовні. BolognaBookPlus рада представити книжки, видані в Україні видані протягом останніх непростих років та їхніх творців

Джекс Томас, запрошена директорка BolognaBookPlus.

До участі в ініціативі Talking Pictures приймаються видання, які відповідають таким критеріям:

  • Книги, видані українськими видавництвами та створені українськими авторами, ілюстраторами, дизайнерами, фотографами тощо.
  • Книги, видані протягом 2021-2024 років.
  • Книги для дорослої авдиторії.

Можливі до подання жанри: ілюстровані книги, графічні романи, мальописи, книги про графічний дизайн, фотокниги, мистецькі видання, видання про архітектуру та дизайн, а також інші жанри та типи видань, де домінує візуальна складова.

Ми раді бути партнерами BolognaBookPlus в межах ініціативи Talking Pictures та розширювати можливості представлення наших найкращих авторів та видань, які знайомлять світову авдиторію з українською книжковою ілюстрацією та дизайном. Болонський книжковий ярмарок — це потужна платформа, участь у якій привертає увагу на міжнародному рівні та дає можливість представити українську культуру, як частину світового процесу, і таким чином заохочує діалог та стимулює співпрацю між творцями книги. Для нас цей проєкт про розбудову міжнародної співпраці та обмін, а не лише одностороння презентація української книги за кордоном

Юлія Козловець, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Щоб подати заявку, потрібно заповнити Google-форму та надіслати два друковані примірники видання. Дедлайн подачі заявок та друкованих примірників книжок — 20 лютого 2024 року включно. Фізичні примірники книжок просимо надіслати поштовою або кур’єрською доставкою на адресу офісу Мистецького арсеналу: НКММК «Мистецький арсенал», вул. Лаврська, 10-12, Київ, 01010. Контактна особа для доставки — Марина Лимаренко, +380987087244. 

Подати заявку

З поданих видань міжнародне журі обере колекцію найкращих українських візуальних книжок для дорослої авдиторї, яка експонуватиметься на Болонському книжковому ярмарку та на Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у 2024 році. Журі також визначить переможця премії ініціативи Talking Pictures, ім’я якого оголосять у театрі BolognaBookPlus під час Болонського книжкового ярмарку та нагородять на Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал». Крім того, переможця буде запрошено взяти участь у BolognaBookPlus у 2025 році.

Критерії оцінювання видань включатимуть:

  • видавничу мету,
  • дизайн,
  • якість друку,
  • оригінальність та інноваційність,
  • якість застосування зображень та ілюстрацій для передачі наративів.

Ініціатива Talking Pictures курується для BolognaBookPlus командою експертів із візуального мистецтва з Італії та Нью-Йорка:

Стівен Гуарначча — ілюстратор і почесний професор Школи дизайну Парсонса, колишній арт-директор Op-Ed у New York Times.

Агенція Hamelin, Болонья займається книгами та читанням. Hamelin проводить навчальні курси для бібліотекарів, книгорозповсюджувачів та вчителів, організовує культурні події та пропонує послуги створення та курування виставок ілюстрацій.

Адреса для запитань та уточнень (вказуйте у темі листа «Talking Pictures») [email protected]

Болонський ярмарок дитячої книги — три глобальні книжкові події міжнародної торгівлі правами та ліцензіями, які щорічно відбуваються в однойменному італійському місті, де культура взаємодіє зі стилем та створюються комерційні відносини.

BolognaBookPlus (BBPlus) була запущена BCBF/BolognaFiere у 2020 році у співпраці з Італійською асоціацією видавців (AIE), щоб охопити авдиторію універсального книговидання через триденну програму виставки, навчання, конференцій та інших можливостей, які відбуваються паралельно із загальновідомим Болонським ярмарком дитячої книги 8-11 квітня 2024 р. Під керівництвом запрошеної директорки Джекс Томас та за підтримки британської команди, BolognaBookPlus тісно співпрацює з командою Болонського ярмарку дитячої книги.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.