Спеціальні проекти 2018 img

Booking the Future. Видавничі тренди, інновації та прогнози

28.01.22
Професійна платформа EUNIC за підтримки програми ЄС Culture Bridges

Цьогоріч вперше кластер EUNIC Україна, до якого входять культурні центри європейських країн, за підтримки програми ЄС Culture Bridges презентує на «Книжковому Арсеналі» професійну платформу, що має на меті посилення компетенцій книжкового сектору, його інтеграцію у міжнародний контекст, розвиток професійних контактів і мереж.

Booking the Future (Бронь на майбутнє) — гра слів у назві програми, яку запропонувала кураторка Ольга Жук — резонує з футуристичною темою цьогорічного «Книжкового Арсеналу» та має на меті окреслити глобальні та локальні тренди, інновації та прогнози. Як трансформуються читацькі практики та очікування, бізнес-моделі видавців, підходи до промоції літератури в часи дигітальної культури, «економіки дару» та «економіки шерінгу», як на це реагує традиційний «паперовий» книжковий ринок? Наскільки традиційна «броня», професійний «панцир» проти ризиків, усталені видавничі та ринкові стратегії є адекватними для розвитку бізнесу, коли надважливою компетенцією стає чутливість до змін? Як сьогодні видавці та організатори книжкових подій у різних країнах «бронюють» місце для своєї справи у майбутньому, які тенденції відзначають, як адаптуються і як формують правила гри?

На ці питання у спеціальній програмі в межах бізнес-сцени фестивалю так чи інакше відповідатимуть 10 провідних експертів книжкової та медійної індустрії з Великобританії, Франції, Австрії, Німеччини, Польщі, Греції, Італії, Чехії та Угорщини, презентуючи новітній досвід власних країн та унікальні професійні інсайти, інновації у промоції та дистрибуції, а також рефлексії щодо глобальних процесів у книговиданні.

EUNIC Україна та Culture Bridges запрошують до знайомства з професійною книжковою Європою та діалогу із запрошеними експертами видавців, студентів видавничої справи, спеціалістів із книжкового маркетингу, ініціаторів книжкових стартапів, організаторів літературних подій, представників книжкових інституцій.