Більше новин img

Секція «Книга про російсько-українську війну» на XI Книжковому Арсеналі

28.04.23
  • Без категорії

Під час ХІ Книжкового Арсеналу в просторі ярмарку буде представлена спеціальна секція «Книга про російсько-українську війну». Протягом усіх днів Фестивалю видання можна буде придбати в лівому крилі першого поверху Мистецького арсеналу.

Секція «Книга про російсько-українську війну», оператором якої стане муніципальна книгарня «Сяйво книги», буде організована Книжковим Арсеналом за сприяння Міністерства у справах ветеранів України. Координаторами секції стануть Гліб Малич, директор книгарні «Сяйво книги», та Ганна Скоріна, авторка проєкту #Книги_про_війну, дослідниця воєнної літератури.

У секції будуть презентовані книги про російсько-українську війну від 2014 року, написані як військовими, так і цивільними, а також книги, видані ветеранськими видавництвами.

Ці книги, насамперед, про майбутнє української держави. Це нові сторінки національної спадщини, яка буде вивчатись у наступних поколіннях. Очевидно, що ветеранська тематика вже є потужним напрямком в сучасній літературі. Я хочу, щоб цю літературу читали, щоб вона була перекладена іншими мовами, щоб люди у світі знали про події в Україні та ціну наших перемог

— Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Будь-яке видавництво, а також автори, які видали книжки самвидавом, мають можливість представити свої книжки в секції «Книга про російсько-українську війну» для продажу під час ХІ Книжкового Арсеналу. Для цього необхідно звернутися до оператора секції.

Контакти

Муніципальна книгарня «Сяйво книги» комунального підприємства «Міський магазин»

Ася Хазова
[email protected]
+380980078324

Ганна Скоріна
[email protected]

Кінцевий термін подачі заявок до участі в секції — 10 червня 2023 року.

Критерії відбору

До секції «Книга про російсько-українську війну» можна подати книги:

  • центральною (основною) темою яких є російсько-українська війна від 2014 року та події, пов’язані з російсько-українською війною від 2014 року (документалістика, художня проза, поезія, свідчення з окупації, свідчення переселенців, фотоальбоми тощо);
  • написані військовослужбовцями, учасниками російсько-української війни, військовими капеланами, а також цивільними;
  • видані ветеранськими видавництвами.

Видання також можна буде представити для експонування на Вітрині новинок, яку Книжковий Арсенал сформує разом із «Читомо». Окрім цього, в просторі секції заплановано проведення автограф-сесій та зустрічі з авторами.

«Сяйво книги» — це найстаріша книгарня Києва, яка заснована у 1944 році. Наразі в муніципальній книгарні-кав’ярні проводяться презентації книжкових новинок, мистецькі вечори, зустрічі, зокрема із ветеранами та військовослужбовцями ЗСУ, презентації та культурні заходи. «Сяйво книги» — це не лише книгарня, це історичне місце, де збирається український креативний кластер задля творчого прояву, власного та державного культурного розвитку.