​Фестиваль 2023

​Фестиваль 2023

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» цьогоріч триватиме з вечора 22 червня (офіційне відкриття) до 25 червня.

Принципова структура Книжкового Арсеналу залишається незмінною: програмна частина фестивалю та книжковий ярмарок з відповідними тематичними секціями. Книжковий Арсенал відбуватиметься у лівому крилі першого поверху Мистецького арсеналу.

Цьогоріч книжковий ярмарок буде організований в інший спосіб: операторами продажу книжок на фестивалі будуть не окремі видавництва, а локальні київські книгарні, які ведуть свою діяльність певний час, є сталими бізнесами, які напрацювали відносини з різними видавцями і зацікавлені в нових виданнях. Окрім цього, оператором секції «Арткнига» стане Довженко-Центр в рамках міжінституційного партнерства з Мистецьким арсеналом.

Секції книжкового ярмарку представлять:

  • секцію «Нонфікшн» — книгарня «Сенс»,
  • секцію «Художня література» — книгарня «Книжковий Лев»,
  • секції «Дитяча книга», «Комікси та графічна проза» — книгарня «Закапелок»,
  • секцію «Книга про російсько-українську війну» — муніципальна книгарня «Сяйво книги»,
  • секцію «Арткнига» — Довженко-Центр.

Будь-яке видавництво має можливість представити свої книжки у відповідних секціях для продажу. Для цього необхідно звернутись до оператора обраної секції. Контакти та інші деталі вказані нижче. Крім цього видавництва можуть представити свої видання не для продажу, а для експонування на Вітрині новинок фестивалю, яку ми сформуємо разом із «Читомо». Видання на Вітрині новинок можуть містити QR-коди, за якими відвідувачі зможуть знайти та придбати книжку.

Над програмною частиною Книжкового Арсеналу працюватимуть запрошені куратори. Понад 60 добірних подій у межах фокус-теми, основної літературної програми, програми для дітей та підлітків, перформативні, професійні події відбуватимуться на трьох сценах.

«Коли все має значення»обрана фокус-тема ХІ Книжкового Арсеналу.

Кураторкою фокус-теми ХІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» обрано українську журналістку, авторку, документалістку Наталю Гуменюк, виконавчу директорку Лабораторії журналістики суспільного інтересу.

Кураторкою основної літературної програми стала виконавча продюсерка Радіо Культура, перекладачка та письменниця Ірина Славінська.

До програми подій фестивалю, окрім подій фокус-теми та подій літературної програми, також увійде програма для дітей та підлітків, яку куруватиме Юлія Козловець

Спеціальна програма від Літературної лабораторії Мистецького арсеналу, куратором якої стане Діма Казаков, розповість про невеликі мандрівні, бездомні бібліотеки, реальні й онлайнові архіви, колекціонування, персональні книжкові та вінілові збірки, куровані полиці, зіни. Спеціальна програма від Літературної лабораторії відбуватиметься у правому крилі першого поверху Мистецького арсеналу.

Спеціальну програму подій також представить PEN Ukraine.

Традиційно у просторі та в програмі фестивалю будуть представлені проєкти за участі ілюстраторів, дизайнерів та шрифтарів — зокрема, стіна #ОБОЛОНЬЯ з промо-постерами українських ілюстраторів та Вітрина ілюстраторів. До того ж, заплановані професійні події для видавничої спільноти.

КОНТАКТНІ ДАНІ ОПЕРАТОРІВ КНИЖКОВОГО ЯРМАРКУ

 

Книгарня «Сенс»

Ірина Дзюба

 

Книгарня «Книжковий Лев»

Саша Рябчук

 

Книгарня «Закапелок»

Наталія Паромська

 

Довженко-Центр

Максим Вертелецький

 

Муніципальна книгарня «Сяйво книги» комунального підприємства «Міський магазин»

Ася Хазова, [email protected]
Ганна Скоріна, [email protected]

Щоб потрапити на онлайн-вітрину новинок видавцям потрібно надіслати інформацію про книжкові новинки через форму  bit.ly/regiastration_vitryna_novynok.

Щоб розмістити книжки на Вітрині новинок у просторі фестивалю потрібно надіслати примірники книжок адресною доставкою поштою або кур’єром на адресу офісу Мистецького арсеналу: НКММК «Мистецький арсенал», вул. Лаврська, 10-12, Київ, 01010. Контактна особа — Марина Лимаренко, +380987087244.