Професійна програма

Професійна програма

Кураторка — Оксана Карп'юк

Безперечно, книжки мають значення. Бо як тоді пояснити бум відкриттів книгарень, малих та мережевих, під час війни? Те, що всі, за малим винятком, видавці, з пошкодженими офісами, складами, розпорошеними командами, залишаються у бізнесі? А те, що друкарні, попри обстріли та блекаути, продовжують роботу? Зрештою, маємо немислимий ще зовсім недавно запит на українські книжки за кордоном, а Україна є бажаною гостею міжнародних книжкових ярмарків та літературних фестивалів.

Проте креативні індустрії дуже вразливі та потребують плекання навіть у звичайні часи. Тому віра у справу та надзусилля, завдяки яким книжкова галузь встояла на початку повномасштабної війни, вимагають перегляду у бік стійких системних рішень як у приватному секторі, так і на рівні державної політики, в тому числі, через діяльність профільних інституцій та професійних об’єднань. Сталість, зрозумілі прозорі правила та механізми, розбудовані зв’язки та мережі, зрештою, довіра між представниками галузі, державою та громадянським суспільством те, у що варто інвестувати зусилля, і що можна робити навіть у несприятливих умовах війни.

Професійна програма Книжкового Арсеналу є місцем зустрічі для представників галузі, та надає майданчик для публічних дискусій, формулювання запитів і пошуку рішень, обміну знаннями та досвідом. В межах Програми ми поговоримо про державну політику та роль профільних інституцій книжкової галузі. Про те, які моделі ведення бізнесу дають видавцям сталість. А також про роль малих незалежних книгарень для промоції читання та розбудови громадянського суспільства. 

Для видавців, які працюють з купівлею та продажем прав, відбудеться Професійний семінар про можливості міжнародної співпраці за участі українських і міжнародних спікерів, а також координаційна зустріч цьогорічних переможців та випускників Спеціальної програми для видавців з України та сусідніх країн на Франкфуртському книжковому ярмарку.

Ми поговоримо з представниками візуальної спільноти про результати останнього конкурсу «Найкращий книжковий дизайн», який вперше проводився поза датами Фестивалю, у січні цього року, а подані на конкурс книжки були видані під час або безпосередньо перед повномасштабною війною. 

І, як завжди, запрошуємо відвідувачів Фестивалю та професіоналів на воркшопи та лекції від дизайнерів, ілюстраторів, шрифтарів друзів та партнерів Книжкового Арсеналу.

Програма відбувається за підтримки Goethe-Institut в Україні.