Більше новин img

Обрано письменників української команди для проєкту CELA

14.06.24
  • CELA

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», у співпраці з Connecting Emerging Literary Artists (CELA) та за фінансової підтримки Європейського Союзу, обрав трьох письменників/-ць для проєкту. Ними стали — Євгенія Кузнєцова, Мирослав Лаюк та Анастасія Левкова. 

У межах першого циклу проєкту уривок прозового твору обраних українських авторів/-ок буде перекладено на 9 європейських мов учасниками інших національних команд з:

  • Іспанії;
  • Італії;
  • Чехії;
  • Польщі;
  • Нідерландів;
  • Сербії; 
  • Словенії;
  • Румунії;
  • Болгарії.

Також уривки з цих перекладів будуть опубліковані на сайті CELA та інших європейських літературних платформах.

Євгенія Кузнєцова, Анастасія Левкова та Мирослав Лаюк у межах проєкту візьмуть участь у двох міжнародних майстер-класах щодо професійного зростання, отримають менторський супровід із міжнародного просування та кейсів професійної комунікації (творча біографія, портфоліо, фото та інше). Крім того, вони візьмуть участь у нетворкінгових зустрічах із письменниками та перекладачами мережі CELA під час візитів на літературні фестивалі та зустрічей команд країн-учасниць проєкту.

 

Останнім часом проза дуже змінилася. Вона стала майстернішою. Більш експериментальною. З іншого боку, не в останню чергу завдяки розвитку письменницьких курсів, люди стали більше працювати над текстами. Стало більше добре зробленої прози. Як на мене, ситуація не гірша, ніж у 1920-х чи 1960-х роках. Чи більше стало шедеврів? Не знаю, принаймні, сильних книжок з’являється багато

— коментує про добір авторів та цінність проєкту розповів Ростислав Семків, консультант проєкту CELA, доцент кафедри літературознавства «Києво-Могилянської Академії», директор видавництва «Смолоскип», автор книг про письменство.

Connecting Emerging Literary Artists (CELA) — це міжнародний проєкт співпраці й розвитку літературних талантів, промоції та розповсюдження літературних творів, у ньому беруть участь 12 літературних організацій з 11 країн світу. І це вже третя ітерація CELA. Команда Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у 2024 році уперше долучилася до цього масштабного європейського проєкту. Він розрахований на чотири роки, докладніше.

Проєкт CELA фінансується Європейським Союзом. Висловлені погляди та думки належать виключно автору(ам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу або Європейського агентства з питань освіти і культури. Ані Європейський Союз, ані орган, що надав фінансування, не несуть за них відповідальності.