Більше новин img

Книжки про війну: Вітрина новинок на ХІІ Книжковому Арсеналі

10.04.24
  • Без категорії
Проєкт «Вітрина новинок» відбувається щорічно з 2015 року у співпраці з медіаресурсом «Читомо», та має на меті допомогти читачам дізнатися про актуальні книжкові новинки, визначитися з покупками та посилити видимість українських видавців.

Із 30 травня до 2 червня у просторі Книжкового Арсеналу «Вітрина новинок» збере видання, що вийшли друком з червня 2023 до травня 2024 року, та буде сфокусована на книжках про війну будь-якого жанру, теми чи вікової категорії. У просторі фестивалю Вітрина буде розміщена в секції А1 (ліве крило першого поверху Мистецького арсеналу). Важливо: «Вітрину новинок» у просторі Книжкового Арсеналу формуватимуть виключно видання представлені видавцями й книгарнями на ярмарку Фестивалю-2024.

Важливий блок проєкту «Вітрина новинок» на сайті «Читомо» — огляди про війну, п’ять добірок «Читомо» присвятить книгам військових, авторів і авторок у ЗСУ. В цілому, до старту Книжкового Арсеналу, упродовж квітня-травня на сайті «Читомо» вийде серія з 12-ти матеріалів, що знайомитиме з найважливішими новинками книговидавничого ринку за 2023-2024 роки. Свої тематичні добірки представлять літературні критики та критикині: Тетяна Петренко, Ганна Улюра, Олег Коцарев, Анастасія Герасимова, Богдана Романцова, Валентина Вздульська, Віталіна Макарик та інші.

Після завершення фестивалю книжки з «Вітрини новинок» у просторі фестивалю будуть передані бібліотекам, що були зруйновані чи пошкоджені через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, у межах програми «Незламні бібліотеки» Українського ПЕН.


Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються й взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються й осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Читомо — медіа про книжки, культуру читання і книговидання. За 15 років діяльності медіа інформаційно підтримало понад 1600 проєктів, організацій, ініціатив, які працюють у сфері літератури й книговидання. Читомо виконує важливі функції критики, інформування і розбудови екосистеми.