Більше новин img

Книжковий Арсенал представить свою програму подій на Вільнюському книжковому ярмарку

7.02.23
  • Без категорії
23-й ВІЛЬНЮСЬКИЙ КНИЖКОВИЙ ЯРМАРОК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ З 23 ПО 26 ЛЮТОГО. КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ ПРЕДСТАВИТЬ СВОЮ ПРОГРАМУ ПОДІЙ У СПІВКУРАТОРСТВІ З ЛИТОВСЬКИМ ІНСТИТУТОМ КУЛЬТУРИ

На запрошення організаторів Вільнюсього книжкового ярмарку, Книжковий Арсенал створив програму подій, яка представить у Вільнюсі багатогранну українську літературну та культурну сцену.

Спеціальна програма подій стане продовженням партнерства та програмної співпраці міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» та Литовського інституту культури. Запрошення від наших партнерів до участі цього року почесне і відповідальне для нашої команди: на дати проведення Вільнюського книжкового ярмарку припадає 24 лютого, роковини початку повномасштабного вторгенння Росії в Україну. Саме в цей день торік колеги відкривали свій ярмарок декларацією про рішуче засудження агресії, про підтримку народу України, про професійну солідарність та об’єднання прогресивних сил для допомоги нам в боротьбі за свободу та незалежність. Весь рік ми відчували цю підтримку колег, сьогодні наша країна продовжує свій опір та боротьбу, і ми продовжуємо поширювати меседжі про необхідність підтримки України в світі. Тому ми вдячні за можливість сьогодні зі сцени у Вільнюсі мовою культурних проєктів говорити про нашу ідентичність, а також і про наші спільні цінності, виклики та загрози, які стоять сьогодні перед людством

— Юлія Козловець, координаторка міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Спеціальна програма складається з серії подій, які відображають традиційний підхід Книжкового Арсеналу до програмування — це насамперед мультидисциплінарність, пошук актуального контенту, робота з різноманітними форматами та орієнтація на різні аудиторії.

У програму увійшли:

  • дискусія про професійну солідарність українських та литовських письменників та волонтерів;
  • публічна розмова про творчі практики, творчі інструменти опору представників наших креативних спільнот;
  • поетичні читання українських та литовських поетів, книжкові презентації.

У співпраці з Довженко-Центром відбудеться кінопоказ фільму Олександра Довженка «Земля» та обговорення того, як цей фільм «змінив кінематограф». Документальний кіноперформанс STRICHKA розповість литовській аудиторії історії людей, які вимушено залишили свої міста, тікаючи від війни.

Для найменших відвідувачів в межах дитячої програми ярмарку заплановані театралізовані читання та творчі воркшопи, які залучатимуть в тому числі дітей переселенців з України, які знайшли прихисток та перебувають зараз у Литві.

Протягом всіх днів ярмарку працюватимуть виставки: Illustrated Ukraine від Клубу ілюстраторів Pictoric та Agrafka picturebook makers від творчої студії «Аґрафка», відбудуться кураторські екскурсії цими виставками для відвідувачів.

На запрошення Книжкового Арсеналу в спеціальній програмі подій братимуть участь дитяча письменниця та поетка Катерина Міхаліцина, письменник Андрій Любка, поетка Галина Крук, художник Євген Арлов, поетка, перформерка Гаська Шиян, кінознавиця Альона Пензій, координаторка Міжнародного фестивлю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець, ілюстратори клубу Pictoric (Олена Старанчук і Олег Грищенко) та арт-студія Аґрафка (Романа Романишин і Андрій Лесів).

Також Книжковий Арсенал представлятиме експозицію книжок-переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022», а член журі нашого конкурсу Олег Грищенко візьме участь у роботі конкурсу Best Baltic Book Design, почесним гостем-учасником якого цього року буде Україна.

Минулого року, в лютому, Вільнюський книжковий ярмарок став місцем негайної підтримки для України, і досі таким залишається. Для нас найочевидніший крок — це запропонувати платформу цьогорічного Книжкового ярмарку нашим українським колегам, авторам, професіоналам літературної сфери і митцям. Аби вони могли говорити про найактуальніші питання, а також ділитися багатою культурою своєї країни. Дати голос Україні — це наш обов’язок і бажання, не лише в Литві, а й на міжнародному рівні. Ми поширюємо меседжі про свободу для України на міжнародних книжкових ярмарках і культурних подіях по всьому світу, і ми продовжуватимемо нашу підтримку та співпрацю з Україною всіма можливими способами

Рута Нанартавічуте, керівниця відділу програм і проєктів Литовського інституту культури.

Повна програма подій Книжкового Арсеналу

У межах роботи Вільнюського книжкового ярмарку також відбуватиметься Медіа Форум, організований Міністерством культури Литовської Республіки.
Книжковий Арсенал сприяє участі Олександри Матвійчук у панельній дискусії «Роль громадянського суспільства» у форматі онлайн-включення. Паралельно з подіями в межах ярмарку, відбудуться також творчі зустрічі та воркшопи для студентів Вільнюської академії мистецтв від українських художників-ілюстраторів.

Організований Українським інститутом книги національний стенд України експонуватиме добірку актуальних книжок українських видавців та стане центральним місцем зустрічі аудиторії ярмарку з українською книгою, видавцями, авторами.

Повна інформація про цьогорічне представлення України на Вільнюському книжковому ярмарку з’явиться згодом на сайті Українського інституту книги.

23-й Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок відбудеться 23-26 лютого 2023 року у виставковому та конгрес-центрі Litexpo. Організатори ярмарку: Асоціація литовських видавців, Литовський інститут культури та Литовський виставковий і конгрес-центр Litexpo.


Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це найбільша інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени. Цілі проєкту — проблематизувати і осмислювати вагомі питання людини, суспільства і культури, інтегрувати українську і міжнародну книжкову та літературну спільноти та сприяти кращому розумінню та впізнаваності України у світі.

Литовський інститут культури — державна бюджетна установа, заснована Міністерством культури Литовської Республіки. Його функція полягає у тому, щоб просувати литовську культуру за кордоном і представити Литву світові через культуру.

Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок — найбільший книжковий ярмарок у країнах Балтії, який відбувається з 2000 року і щороку приваблює понад 65 000 відвідувачів. Надзвичайно насичена програма ярмарку (понад 600 подій за чотири дні) є найкращим місцем для зустрічі авторів і читачів.
У 2023 році 23-й книжковий ярмарок відбудеться 23-26 лютого. Тема книжкового ярмарку — «700 рядків для свободи», яка поєднує дві важливі теми — 700-річчя міста Вільнюса та тему свободи, вразливість якої зараз переживає Європа і весь світ.
Організатори ярмарку: Асоціація литовських видавців, Литовський інститут культури та Литовський виставковий і конгрес-центр Litexpo.