Більше новин img

Книжковий Арсенал представить свою програму на Літературному фестивалі в Челтнемі

15.08.22
  • Без категорії
Літературний фестиваль у Челтнемі цьогоріч відбуватиметься з 7 по 16 жовтня і представить різноманітну 10-денну програму активностей та заходів з провідними діячами літературної сцени світу.

У межах «Сезону культури Британія/Україна» за підтримки Британської Ради та Українського інституту на Літературному фестивалі у Челтнемі  відбудеться серія подійДень України — від Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у співкураторстві з Челтнемським літературним фестивалем.

У 2022 році ми скасували Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у Києві через війну Росії на території України. Для нас це надзвичайно важливо і почесно — мати нашу спеціальну програму в Челтнемі. Дати голос українським авторам, публічним інтелектуалам, митцям, дати можливість говорити вголос на майданчику одного з найкращих літературних фестивалів у світі про нашу літературу і про те, ким ми є, де ми є і як ми боремося за наші спільні людські цінності

говорять кураторки програми від Книжкового Арсеналу Юлія Козловець та Оксана Щур.

День України відбудеться 11 жовтня та представить 5 подій, що посилять голос української літературної сцени. Серед подій Дня України  — розмова з Оксаною Забужко, мистецький воркшоп Романи Романишин і Андрія Лесіва, музично-поетичний перформанс Григорія Семенчука, Люби Якимчук, Ірени Карпи та Юрія Гуржи, а також розмова з Катериною Яковленко й дискусія Люби Якимчук та Олесі Хромейчук.

Програма Дня України на Літературному фестивалі в Челтнемі відбувається за підтримки Британської ради в Україні та Українського інституту в рамках «Сезону культури Велика Британія/Україна».

Український інститут та Британська Рада в рамках Сезону культури Велика Британія/Україна підтримує та розвиває партнерства з британськими фестивалями. Українські творчі голоси зазвучать на важливих літературних майданчиках, де широка читацька аудиторія зможе концентровано ознайомитися з представниками різноманітних жанрів сучасної української літературної сцени – від художньої прози до поезії та літератури для дітей. Кроскультурні діалоги є частиною фестивалів і Україна тут має стати необхідним і важливим співрозмовником

— зазначають генеральний директор Українського Інституту Володимир Шейко та директор Британської Ради в Україні Ніколас Томас.

У цей темний час для Європи, для нас велика честь бути солідарними з Україною і провести серію подій у співкураторстві з Міжнародним фестивалем “Книжковий Арсенал” у рамках Сезону культури Британія/Україна Британської ради

 — говорять організатори Літературного фестивалю у Челтнемі.


Літературний фестиваль у Челтнемі — це перший у світі літературний фестиваль, що представляє найкращі нові голоси в художній літературі та поезії разом із визначними літературними діячами та професійними спікерами.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Сезон культури Велика Британія/Україна — це проєкт, який надає українським митцям можливості бути почутими у світі. Він зосереджується на змінених потребах і пріоритетах українського культурного сектору. Мета Сезону — посилити культурні взаємини і надати можливості налагодження зв’язків і співпраці між митцями обох країн. Початкова тема Сезону «Сценарії майбутнього» була переосмислена після повномасштабного вторгнення Росії в Україну й розвинулася в ширшу програму подій наживо у Великій Британії та глобальний онлайн-доступ до всієї програми. Програма мистецьких резиденцій, дискусій, відкритих форумів, кіно, музики, літератури, перформативних і візуальних мистецтв триватиме до березня 2023 року.

Британська Рада є міжнародною організацією Великої Британії з питань культурних зв’язків та можливостей освіти. Ми вибудовуємо зв’язки, розуміння й довіру між людьми у Великій Британії та інших країнах через мистецтво і культуру, освіту і англійську мову. У 2019-2020 роках ми охопили понад 75 мільйонів людей безпосередньо та 758 мільйонів людей загалом, зокрема онлайн, а також через трансляції та публікації. Засновані в 1934 році, ми є британською благодійною організацією, яка керується Королівською хартією, і громадським органом Великої Британії. Ми отримуємо 14,5-відсотковий грант основного фінансування від уряду Великої Британії.

Український інститут — державна установа у сфері управління Міністерства закордонних справ України, діяльність якої спрямована на покращення розуміння і сприйняття України у світі засобами культурної дипломатії. Інститут сприяє покращенню міжнародних зв’язків між людьми та установами й створює можливості для взаємодії та співпраці України зі світом.