Людство надсилає сигнали в космос з надією отримати відповідь. 1974 року SETI (загальна назва для проектів і заходів з пошуку позаземних цивілізацій) навіть надіслали радіосигнал з обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко з інформацією про атомні числа, людство, склад нашої ДНК, Сонячну систему. Поки що нам не відповіли. Уявімо, що сьогодні нам прилетів сигнал у відповідь. Отже, там хтось є. Що ми їм про себе розповімо?

Людство споконвіку підштовхує цікавість, і саме вона стала причиною того, що ми опинилися тут, де є зараз.

У межах Книжкового Арсеналу ми ініціюємо розмову між вченими (фізиком, біологом, хіміком, екологом) та прибульцем. Що спільного між нами та Іншими? Ми всі складаємося із зоряного пилу, еволюція лежить в основі складних форм, а що ще?

Ми уявимо, що наш сигнал уже почули, й спробуємо зрозуміти, як інші сприйматимуть досягнення людства. Ба більше, в межах спеціального перформансу ми покажемо, як ці здобутки сприймаємо сьогодні. Чи не захочемо ми відправити щось іще у безмежний космос, вдосконалити історію або ж доповнити її нашими помилками?

Ми розповідатимемо про історію наших успіхів – історію пізнання себе, яка триває й досі. Саме тому в межах наукової програми відбудеться низка презентацій науково-популярних книжок про світ, у якому ми живемо: від часу та простору до птахів і комах, що існують на Землі. Науковці, популяризатори науки та письменники обговорять актуальні проблеми сьогодення.

«Куншт» – це український науково-популярний журнал і платформа для розповсюдження наукових знань в Україні. З нього можна дізнатися, що відомо вченим про Всесвіт і куди спрямовані їхні пошуки. Місія часопису – культивувати науковий світогляд, просувати самоосвіту 24/7 та формувати спільноту, яка популяризує науку.