Читання доДому

Читання доДому

  • Номер стенду: F 5.15

«Читання доДому» — це проєкт про Одесу та її роль у світовій культурі. Проєкт про місто, де народилося безліч великих літераторів, куди приїжджали і де творили по-справжньому великі автори. Ми складаємо перелік місць, які детально були описані у літературі різних років і на різних мовах. Перелік будинків, яких з кожним днем ​​стає все менше, перелік пляжів, скверів, мостів, та всіх тих місць, які надихали письменників і поетів, за що і були увічнені на сторінках творів. На кожному з цих місць ми плануємо встановити спеціальний пам’ятний знак з цитатою, яка описує саме це місце.
Ми проводимо дослідницьку роботу: читаємо твори, вивчаємо архіви, вивчаємо щоденники, взаємодіємо з музеями, істориками та публіцистами. На сьогоднішній момент у нашому списку більше сотні локацій і кілька десятків літераторів, які докладно писали про Одесу українською мовою, а також російською, польською, англійською, болгарською та на івриті — і це далеко не не все.
Для популяризації проєкту, паралельно зі створенням пам’ятних знаків, ми організовуємо виставки, літературні лекції та читання.

Секції: