Більше новин img

Найкращий книжковий дизайн — 2023: старт прийому заявок

31.10.23
 • Опенкол
 • НКД

Оголошуємо старт прийому заявок на «Найкращий книжковий дизайн — 2023». До участі в Конкурсі приймаються книжки, які були видані у період з січня по листопад 2023 року включно і не були заявлені до Конкурсу раніше. Заявки прийматимемо до 21 листопада 2023 року включно, участь, як завжди, є безкоштовною. 

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» започаткований «Мистецьким арсеналом» у співорганізації з Goethe-Institut в Україні під час Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у 2016 році. У 2023 році Конкурс відбудеться увосьме.

Переможців буде обрано у 5 категоріях:

 • текстова книга (книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн)
 • візуальна книга (видання, в яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, мальописи тощо)
 • дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі мальописи)
 • утилітарна книга (книжка переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга, спеціалізована періодика тощо)
 • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, мальописи тощо)

Переможців визначає журі. Книжки, що подаються на конкурс повинні бути створені українськими дизайнерами / ілюстраторами / митцями або на замовлення українського видавництва. Не будуть розглядатися видання з придбаним ліцензійним контентом. До участі у конкурсі можуть бути подані до 5 книжок одного видавництва.

Склад журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2023»:

 • Творча майстерня Аґрафка (Романа Романишин, Андрій Лесів)
 • Саша Биченко, Студія Kultura
 • Надя Кельм, візуалізаторка даних
 • Гліб Капоріков, Projector
 • Анна Іваненко, Студія Сері/граф
 • Флоріан Ламм, Lamm & Kirch (Німеччина)
 • Пшемек Дембовський, Видавництво Karakter (Польща)

Серед поданих на Конкурс книжок обирається короткий список фіналістів (15 книжок по 3 книжки у кожній з категорій Конкурсу), з якого журі обирає переможців у кожній категорії (5 переможців). Серед переможців у 5 категоріях обирається головний переможець – Гран-Прі Конкурсу.

 

Українські культурні діячі та діячки, так само, як і українські дизайнери, дизайнерки книг, видавництва, типографії протягом останніх 20 місяців продемонстрували неймовірну стійкість. Ми пишаємося і раді підтримати конкурс «Найкращий книжковий дизайн», навіть за умов війни. Це дозволяє українському книжковому дизайну бути представленим серед найкрасивіших книг світу у цей важкий час

Фабіан Мюльталер, Директор Goethe-Institut в Україні.

Конкурс найкращого книжкового дизайну від початку був задуманий не лише як національна відзнака, а й як інструмент для творчого пошуку, і, що важливо – промоції для українських видавців та дизайнерів, закріплення явища українського мистецтва книги у міжнародному фаховому та бібліофільському середовищі. Цей конкурс має довше життя, аніж разова трендсеттерська подія, та може надати можливості професійного розвитку, якими ми закликаємо скористатися

Ольга Жук, Заступниця генеральної директорки Мистецького арсеналу.

Подати заявку

Результати восьмого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» оголосимо на початку грудня 2023 року на сайті та у соціальних мережах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Фіналісти та переможці конкурсу представлять український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький Фонд Buchkunst; також книжки-переможці експонуються на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті. А автора найбільшого внеску в оформлення книжки-гран-призера запросимо у професійну подорож до Німеччини у 2024 році.

Положення

Перед поданням заявки, радимо уважно ознайомитись із Положенням. Дедлайн подачі заявок та друкованих примірників книжок на Конкурс — 21 листопада 2023 року включно. Фізичні примірники книжок просимо надіслати поштовою або кур’єрською доставкою на адресу офісу Мистецького арсеналу: НКММК «Мистецький арсенал», вул. Лаврська, 10-12, Київ, 01010. Контактна особа для доставки — Марина Лимаренко, +380987087244. 

Конкурс проводить Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023» відбувається за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини.

Партнери проєкту — Франкфуртський книжковий ярмарок та Фонд Buchkunst.

Медіапартнери — Telegraf.Design та Читомо.

Партнер гостинності — BURSA. 

Адреса для запитань та уточнень (вказуйте у темі листа «НКД») — [email protected]