Виставкові проєкти img

Шрифтологія

16.06.21

Куратори: Алла Калініченко, Вікторія та Віталіна Лопухіни

Автори: Кирило Ткачов, Дмитро Растворцев, Андрій Шевченко, Вероніка Чебаник, шрифтові дизайнери, каліграфи, студенти школи каліграфії «Арт і Я», КДАДПМД ім. М. Бойчука, НАОМА

Організатор: Школа каліграфії «Арт і Я»

Пошуки шрифтової естетики в Україні тривають із року в рік. Виставка та програма «Шрифтологія» пропонують розширити погляд на українські літери через дослідження їхніх історичних форм та аналіз підходів сучасних дизайнерів. Експозиція допоможе дізнатися більше про період органічного незалежного розвитку української абетки — а водночас і про створення шрифтів та розвиток рукописних форм. 

Експозиція виставки поділена на три блоки:

Географія почерків України

Цьогорічна експозиція — перший крок дослідження різноманіття й автентичності української каліграфічної та шрифтової культури. Майстри та студенти художніх навчальних закладів створили низку сучасних арт-робіт, переосмисливши та інтерпретувавши рукописи, створені в XVI–XVII століттях у різних регіонах України. 

Алхімія каліграфії

Чи потрібна рукописна каліграфія в час, коли комунікація стає всуціль цифровою? Через мануальне та діджитальне мистецтво можна привернути увагу до культури письма, що позбувається утилітарності. До експозиції долучилися студенти, майстри з каліграфії та художники, які допоможуть відвідувачам відтворити класичні та сучасні форми письма власноруч.

Філософія шрифту

Експозиція представляє нові шрифтові проєкти українських дизайнерів — самобутні, характерні кириличні й латиничні шрифти, базовані на історичних зразках.