Більше новин img

Захисний шар. Костянтин Зоркін

7.06.23

Проєкт «Захисний шар» є продовженням творчої практики Костянтина Зоркіна, але зміни реальності, які відбуваються зараз, змусили його переглянути значення створених раніше образів та винайдених технік.

Останніми роками практика Зоркіна, що переважно була пов’язана з роботою по дереву, несподівано доповнилася іншим, більш агресивним матеріалом — металом. У представленому проєкті травмуючий і травмований метал стає втіленням почуттів воєнного часу, постійного співвідношення захисту й беззахисності, що тотожне з відчуттями людського тіла.

Для Костянтина Зоркіна його роботи не можуть бути документальним свідченням трагедії у буквальному сенсі, але мистецтво рідко розповідає й описує події прямо. Тому для художника важливо, щоб творчість фіксувала те душевне і фізичне напруження, що зараз поєднує всіх нас у боротьбі.

Представлений проєкт має п’ять змістових блоків: «Ворог всередині», «Стіни», «Листя», «Земля», «Саджанці».

Костянтин Зоркін (нар. 1985, Харків) — український художник. Працює у галузі перформансу, інсталяції, театру ляльок, графіки, скульптури, ленд-арту. У своїй практиці використовує натуральні матеріали (дерево, метал) та ручні засоби їх обробки. У творчості митця ключовою темою є повернення мистецтву його магічної та міфологічної функцій.