Більше новин img

Каліграфія та Шрифт 2022–2023 рр.

7.06.23

Школа каліграфії «Арт і Я»

Кураторки проєкту: Алла Калініченко та Віталіна Лопухіна

Учасники та учасниці проєкту: Вероніка Чебаник, Василій Якович Чебаник, Вікторія та Віталіна Лопухіни, Наталія Ком’яхова, Олексій Чекаль, Кирило Ткачов, Дмитро Растворцев, Закентій Горобйов, Анна Єгорова та інші майстри каліграфії та шрифтового дизайну, а також студенти школи.

Каліграфія та шрифт — вагома частина української спадщини, що під час війни переживає трансформацію та нові рівні проявлення.

Для учасників проєкту початок повномасштабного вторгнення став поштовхом для комунікації. Як виявилось, навіть влучно зображені фрази в інстаграмі здатні привернути увагу до жахів війни, до наших культурних цінностей, які ворог намагається привласнити собі або знищити.

Каліграфічні написи та літерації створювалися та публікувалися майже щодня, оскільки це дозволяло закарбувати мить, передати емоції та посилити зміст повідомлення. Саме цей процес виявився терапевтичним для авторів і авторок, а результат — дієвою комунікацією з нашими співгромадянами та співгромадянками, колегами з-за кордону, а також із ширшою аудиторією.

Проєкт від «Арт і Я» на цьогорічному Книжковому Арсеналі складається з експозиційної та перформативної частин. В межах виставки зібрано каліграфічні роботи, прожиті та створені у 2022–2023 роках. В експозиції представлені також нові шрифтові проєкти українських дизайнерів — задля переосмислення нашого шрифту, адже російська окупація протягом сторіч сягнула і цієї сфери.

У межах перформативної частини проєкту буде проведена серія живих перформансів, на яких каліграфи напишуть фрагменти віршів нової української поезії, що резонує з кожним із нас.