Більше новин img

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ ПРЕДСТАВИТЬ СТЕНД І ПРОГРАМУ ПОДІЙ НА ЛЕЙПЦИЗЬКОМУ КНИЖКОВОМУ ЯРМАРКУ

27.04.23
  • Без категорії
НА LEIPZIGER BUCHMESSE 2023, ЩО ВІДБУДЕТЬСЯ 27-30 КВІТНЯ У ЛЕЙПЦИГУ (НІМЕЧЧИНА), УКРАЇНА Є ВАЖЛИВИМ ФОКУСОМ

За підтримки організаторів ярмарку цьогоріч Україна представлена на Leipziger Buchmesse Національним стендом, організованим Українським інститутом книги, стендом Мистецького арсеналу та стендом міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz.

Мистецький арсенал представить власний стенд в залі 4, стенд D307b, з гаслом «Arsenal of Books & Arts & Resilience». Візуальна концепція стенда відображає реальність війни, «українського мистецтва під прицілом». На стенді Мистецького арсеналу можна буде дізнатися більше про історію інституції й Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», а також переглянути видання до виставок, що відбувалися в Мистецькому арсеналі. Візуальну складову стенда створили Алла Сорочан та Костя Марценківський — команда дизайнерів Мистецького арсеналу.

Спеціальна програма подій під назвою «Пам’ятати / Переосмислювати / Відбудовувати» реалізується Goethe-Institut у співпраці з Федеральною агенцією з політичної освіти Німеччини (bpb), Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький арсенал», Українським інститутом книги, Українським інститутом та Інститутом наук про людину (IWM, Відень).
Зокрема Мистецький арсенал та Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» виступили співорганізаторами низки подій.

  • 27 квітня о 12:30 відбудеться розмова «Найкращий книжковий дизайн з України та світу».
    Учасниці — Юлія Козловець, Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»; Марія Шубчик, Goethe-Institut в Україні; Каролін Бльоінк, Stiftung Buchkunst.
    Того ж дня о 16:30 відбудеться дискусія «Звільнення від тіні імперії: думки про деколонізацію культури і держави».
    Учасники — Катерина Ботанова, культурна критикиня, журналістка, кураторка та перекладачка; Овідіу Тішінделяну, теоретик культури.
    Модераторка — Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.
  • 29 квітня о 12:00 відбудеться розмова «Говорити, щоб бути почутими».
    Учасниці — Ірина Цілик, кінорежисерка, письменниця; Любов Якимчук, письменниця, сценаристка.
    Модераторка — Юлія Козловець, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
  • 30 квітня об 11:30 відбудеться розмова «Пропаганда на повному ходу» з лауреаткою Нобелівської премії миру Олександрою Матвійчук та медіаекспертом Кирилом Безкоровайним. Модеруватиме подію Юлія Козловець.
  • data-eio="p"

    Фото — Юлія Козловець

  • data-eio="p"

    Фото — Юлія Козловець

Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу, також візьме участь у події «Поза великими словами: Що потрібно Україні для культурної відбудови?», яка відбудеться 28 квітня о 16:00. Її співрозмовниками в дискусії будуть Йоганнес Еберт, генеральний секретар і голова Goethe-Institut, та Катерина Ботанова, культурна критикиня, журналістка, кураторка та перекладачка. Модераторка — Наташа Фройндель.

Всі події української програми відбуватимуться на сцені УКРАЇНА нашого Національного стенда. 

Основною темою українського стенда є експозиція «Зруйнована бібліотека», що містить меблі зі зруйнованих бібліотек України. Гасло “Sensitive Content” («Чутливий вміст») привертає увагу міжнародної спільноти до руйнування українських бібліотек, яке відбулося внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію України. Більше про національний стенд та українську програму читайте за посиланням.

Крім подій на ярмарку, в суботу, 29 квітня, у Kunstkraftwerk Leipzig також відбуватиметься День України з гаслом Übers Wasser gehen” («Хода по воді»), який організовує Федеральна агенція політичної освіти Німеччини. 

У межах програми Leipziger Buchmesse також відбудеться церемонія нагородження переможців цьогорічного конкурсу «Найкращий книжковий дизайн з усього світу», міжнародного змагання, яке організовує німецький фонд Buchkunst. Книжки-переможці нашого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн – 2022» експонуватимуться на стенді фонду протягом усіх днів роботи ярмарку.
________________________________

Мистецький арсенал є провідною українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва — від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Місія Мистецького арсеналу — сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» є міжнародною подією, що організована Мистецьким арсеналом. Фестиваль відбувається з 2011 року, і за це десятиліття став однією з найбільш впливових літературно-мистецьких подій Східної Європи. У 2019 році отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу». Місія Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.

Лейпцизький книжковий ярмарок — найважливіша весняна подія книжкової та медіа-індустрії, яка об’єднує читачів із авторами, видавцями та медіакомпаніями з Німеччини та всього світу. Усі вони відвідують Лейпциг, щоб познайомитися з різноманітною літературою, відкрити для себе інновації та нові перспективи.