Ukraїner

Ukraїner

10.06.21

Організатор — медіапроєкт Ukraїner Партнер —Укрпошта  Технічний партнер — VIPTECHNICS Партнер проєкту «Рідний Крим» — Український інститут

Ukraїner — це дослідницька експедиція. Це мультимедійні історії про Україну та українців всередині країни та за її межами. Перша експедиція стартувала влітку 2016 року. Проєкт починався з кількох волонтерів, а тепер їх у команді вже майже 500. Вони фіксують і творять історію країни щодня.

Цьогоріч проєкту виповнюється 5 років. За цей час експедиція об’їхала всі регіони країни, а  деякі з них — навіть двічі. Та є частинка України, де побувати поки що не вдалося. Це Крим. Втім, звідти також є історії.

Зазвичай там, де починається дім, зникає тривога і невизначеність. Дім, наче міцне коріння, тримає нас, підказує, хто ми, звідки і куди йдемо. Для багатьох українців Крим — це рідний дім. І сьогодні вони добре знають як це, коли твій дім забирають і протягом тривалого часу ти не можеш туди повернутися. Дитячі спогади, улюблені краєвиди, рідні люди — усе це нагадує їм про нині недосяжний дім. А що, як на якийсь час вони таки зможуть там побувати?

Рідний Крим — це історії кримчан, які не можуть потрапити на окупований Росією півострів з 2014 року. Герої  цих історій — Джамала, Олег Сенцов, Мустафа Джемілєв та Ахтем Сеітаблаєв  — у VR-окулярах спостерігають за знаковими для них місцями в Криму, діляться роздумами і спогадами про рідний півострів.

Одягайте окуляри, обирайте історію і мандруйте рідним Кримом разом з Ukraїner!