Cпеціальні програми і проєкти img

Інтерактивна інсталяція «Розтопіть лід упереджень»

11.06.21

«Розтопіть лід упереджень до благодійних фондів» — інформаційна кампанія Zagoriy Foundation, покликана змінити хибні уявлення щодо некомерційних організацій та розвіяти міфи, що сформувалися довкола їх діяльності.

«Вони усі гроші забирають собі»; «нічого для людей — усе для себе»; «краще сам допоможу напряму, ніж переказуватиму гроші через фонди»; «та ті фонди олігархи створюють у своїх інтересах» — це лише кілька цитат людей, які не довіряють благодійним фондам і некомерційним організаціям. Але якщо такі думки трансформувати у цифри, то отримаємо сумні 97 % — більшість опитаних респондентів не підтримують недержавні організації. Через це багато добрих ініціатив заморожують, а на діючі часто доводиться відкривати фандрайзингові кампанії, шукати спонсорів тощо.

Кампанія «Розтопіть лід упереджень до благодійних фондів» має на меті не лише зруйнувати стереотипи, а й розповісти, чому важливо не стояти осторонь. Адже будь-які зміни — справа не однієї людини й навіть не організації чи фонду. Це завдання кожного з нас. І саме від нас залежить, у якому світі ми житимемо завтра.

На Книжковому Арсеналі кампанія розмістилася на локації «Лід упереджень». Там можна дізнатися більше про роботу благодійних фондів, почитати упередження та їх спростування та поспілкуватися з організаторами кампанії. Щоб знайти «Лід упереджень», просто рухайтесь у напрямку крижаної інсталяції, що символізує гіперболізовану форму недовіри до благодійних фондів. Вона допоможе наочно переконатися у масштабі проблеми.

Сподіваємось на вашу зацікавленість і допомогу в поширенні інформації про кампанію «Розтопіть лід упереджень до благодійних фондів». Що більше людей дізнаються правду — то більше добра буде довкола.