Спеціальна підліткова програма

Спеціальна підліткова програма

10.06.21

Кураторська команда Teenside За підтримки House of Europe

Мале щеня, та завзяте (пр.)

Підлітки в часи апокаліпсису. Коли ми в 2019-му придумували тему кураторської програми, це було лише іронічним припущенням, навіяним ірраціональним передчуттям якоїсь катастрофи. Тепер, коли реальність стоїть на голові, з хаосу й апокаліптичного пейзажу ми витягуємо це химерне створіння — гібридну програму, з нових кібер-частин ззовні та згадок про світ «до того» всередині. Запрошуємо всіх, хто блукає мегаполісами-привидами чи сидить у тісному бункері, доєднатися до нашого свята!

Беріть свої лопати, бо збираємося копати. У непевність і тривогу. У наші спроби осмислити нові та старі правила зростання і дорослішання. Підлітковий вік — не надто конкретний проміжок часу, який ми витрачаємо на страшні та захопливі справи, поки глибоко всередині зріє дивне тривожне відчуття, ніби щось от-от закінчиться, але невідомо як чи коли саме.

Прогуляйте якесь своє онлайн-заняття і прийдіть поспілкуватися та посперечатися з нами на Книжковому Арсеналі. Ми дуже хочемо подарувати підліткам — таким як ми й зовсім іншим — програму для молодих і невизначених, для не-дітей і не-дорослих. Самі дайте собі визначення.

Ви скучили за новими знайомствами та старими друзями? Це буде простір для комунікацій, для того, щоб отримувати знання, ділитися досвідом і ставити запитання. У програмі візьмуть участь експерти, українські й закордонні, які знають, як малювати, як писати, як читати, критично мислити і піклуватися про себе й інших. Серед них — уже добре відомі в культурній сфері дорослі та наші завзяті талановиті однолітки.

Крім книжок і коміксів, поговоримо про наболіле: про травми, про ідентичність і гендер, ментальне здоров’я та кінець дитинства й світу, поділимось одне з одним думками про те, як життєвий досвід перетворюється на творчість. Буде місце й для пакощів на майстер-класах (чи на будь-якій події, якщо ви достатньо сміливі).

Приходьте та підключайтеся до безпечного багатовимірного простору. У затишних куточках і великих залах Арсеналу або на підлозі чи канапі власної кімнати, слухайте і говоріть. Бо ми збираємося копнути глибше, принести нове й поставити під питання знайоме. Ви отримаєте матеріали, майстрів і місце для творчості. Не забудьте взяти з собою маску, антисептик і голову. А з нею можете прихопити ще й будь-які бентежні ідеї.

У межах підліткової програми давайте знайомитися, обговорювати історії, жалітися на життя, грати в ігри не для нашого віку, підспівувати, капати морозивом на одяг, кричати про мрії, шукати правильні запитання і давати дивні відповіді. Ми чекаємо на співучасників і різних прекрасних підлітків. Дозволяємо вам і собі бути трохи злими, трохи розчарованими, трохи ботанами, трохи бунтівниками й дуже натхненними. І, можливо, нарешті зрозуміємо, що чекає на нас у кінці.