Уже 7 червня розпочнеться освітня програма у межах проєкту «Література на експорт». Розклад програми.
У межах освітнього онлайн компоненту (7-9 червня) світові експерти проведуть інтерактивні лекції та воркшопи, де обговорять перспективу ринків прав, з якими українські видавці не мали великого досвіду співпраці.
Наступним етапом будуть B2B-переговори, що відбудуться 5-7 липня. Це будуть зустрічі між українськими та закордонними видавцями задля налагодження співпраці й купівлі прав на українські книжки. Крім того, уже другий рік поспіль, записуємо англомовні відео про українських авторів та літературу для тих, хто бажає знайомитись з Україною через книжки. Презентували спецпроєкт Ukrainian Literature: Rights On! на сайті Читомо.
Проєкт відбувається уже вдруге. Цьогоріч «Література на експорт» стане спільним проєктом Книжкового Арсеналу та програми ЄС “Дім Європи”. Партнери проєкту — Creative Europe та відділи публічної дипломатії МЗС України.
80-100 мільйонів доларів — таким є експортний потенціал українського книговидання згідно з дослідженнями Українського інституту книги. Окрім економічного чинника, для нас є важливим ще й популяризація української культури закордоном, створення зв’язків між людьми та компаніями, порозуміння між суспільствами через книжку. Це можливість для України бути почутою і зрозумілою. Минулоріч завдяки нашій програмі українському книговиданню вдалося вийти як на великі традиційні ринки: Канада, США, Франція, так і на нові, навіть дещо екзотичні: Македонія, Румунія, Мексика, Греція, Фінляндія, Данія тощо. Та ми не думаємо зупинятись на цьому
— зазначає кураторка проєкту Оксана Хмельовська.
Якщо бажаєте взяти участь у програмі, просимо написати на електронну пошту: [email protected].