Більше новин img

Програма «Література на експорт – 2022»

27.06.22
  • Опенкол
  • Без категорії
У відповідь на виклики війни, Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує третій сезон програми «Література на експорт».

Основне завдання програми «Література на експорт – 2022» — стимулювати експорт українських видань за кордон та посилити компетенції українських видавців у доланні викликів, пов’язаних з повномасштабною війною.

Цьогоріч програму «Література на експорт – 2022» підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. Інформаційно-аналітичний партнер проєкту — медіаресурс «Читомо».

  • Програма «Література на експорт – 2022» міститиме 2 компоненти:

    Освітня компонента – індивідуальні менторські сесії від світових та українських експертів, які мають успішний та ефективний досвід роботи з кейсами налагодження експорту українських книжок закордон під час повномасштабної російсько-української війни.
    Освітня компонента програми відбудеться в онлайн форматі 19-26 липня.
    Інформаційно-аналітична компонента – серія текстових матеріалів про можливості експорту українських книжок в умовах повномасштабної війни на базі випрацюваних рішень в межах освітньої компоненти. Матеріали публікуватимуться на провідному українському медіаресурсі для професійної видавничої спільноти Читомо. Вихід матеріалів планується протягом серпня та вересня.

Під час освітньої компоненти пропонуємо видавцям працювати в одному з чотирьох напрямків, що стосуються експорту українських книжок закордон:

  1. Прямий продаж друкованих та електронних видань за кордон через сайт видавця. Розробка логіки сайту, оптимізація для закордонного ринку, налаштування пошукових запитів, платіжних систем тощо.
  2. Продаж прав за кордон (у фокусі видавці з відсутнім або незначним досвідом продажу прав). Створення та вдосконалення каталогів, пошук контрагентів, робота з іноземними літагентами та видавцями.
  3. Митні процедури та юридичні питання продажу книжок за кордон.
  4. Співпраця з іноземними книгарнями.

Кожен запрошений до програми учасник-видавець матиме змогу працювати в одному з чотирьох напрямків. Напрямок роботи обирається при заповненні форми реєстрації.

Як подати заявку на участь в програмі «Література на експорт – 2022»

Взяти участь у Програмі можуть організації, які: 

  • є українськими видавцями та зареєстровані як юридична особа;
  • мають щонайменше 5 книжок із потенціалом до продажу прав на них (для видавців, темою участі яких є робота з каталогом прав);
  • мають чітку актуальну ідею чи кейс в межах потреби експорту книжок.


У межах програми «Література на експорт – 2022» ми плануємо запросити 12 учасників-видавців з України та 6 менторів, які спільно та в межах кожного окремого кейсу випрацюють найефективніші на теперішній час рішення з експорту українських видань.

Для зголошення до участі у програмі заповніть, будь ласка, форму реєстрації.
Дедлайн подачі заявки – до 4 липня 2022 року включно.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Програма «Література на експорт» у 2022 році реалізується в абсолютно іншому форматі, порівняно з попередніми двома її роками. Триває повномасштабна війна в Україні, яка має драматичний, часто катастрофічний вплив на книговидавничу галузь. Тому із завдань мирного часу ми переорієнтували програму на підтримку українських видавців у доланні викликів часу воєнного. Цього разу ми запрошуємо до участі в програмі тих, у кого є ідея, кейс, задум проєкту, орієнтованого на експорт, і хто потребує менторської підтримки, поради, додаткових знань та експертного погляду на свою проблему ззовні. Головні засади програми цього року – максимум практики, актуальність та спільний пошук найефективніших рішень для підтримки сектору та наближення нашої перемоги і на цьому фронті

— Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Очевидно, що Росія має на меті загарбати не лише українські землі, але й знищити українську культуру. У відповідь на війну Дім Європи переспрямував майже 1.5 мільйонів євро бюджетних коштів на підтримку різних проєктів та людей. Зокрема, ми раді повторній співпраці з Мистецьким арсеналом у створенні програми Ukrainian literature: rights on! Адже сьогодні, як ніколи, важливо, підтримати українських професіоналів, підсилити їхні голоси на міжнародній сцені

— Д-р Крістіан Дімер, керівник програми House of Europe.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Програма «Література на експорт», започаткована Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» у 2020 році, сприяє налагодженню ефективних зв’язків українських видавців із закордонними бізнес-партнерами та інтеграції українського літературного процесу у світовий.

House of Europe («Дім Європи»)  — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.