«В сім’ї вольній, новій…»
Родина — простір довіри, коло безумовної підтримки та зростання, дорослішання. Саме в сім’ї ми всі набуваємо першого досвіду думання і говоріння про життя та смерть, справедливість і кривду. Якою би не була родина, в ній ми всі пізнаємо світ. Родинне коло допомагає вперше входити в зовнішній світ, пізнавати його, давати раду новим набутим досвідам.
Українська література має потужні сімейні історії та традиції, так само як і вся історія України. Протягом 2021 року у фокусі уваги, зокрема, Леся Українка та її велике родинне коло, де виблискують імена не менш важливих українських класиків — Олена Пчілка, Михайло Драгоманов. Не менш важливою тут буде згадка про Стару Громаду, а чи коло навколо Івана Франка, Пантелеймона Куліша… Не менш важливим тут буде перелік першочергових імен і родин ХХ століття — і тут буде страшно когось не згадати. Саме тому розмова про важливі літературні родини є наріжним каменем спеціальної програми «Сімейні цінності».
У розмові про сім’ю сучасної України не можна оминути також тему захисту прав людини. На жаль, тему сімейних цінностей нині часто присвоюють собі ті рухи, котрі з гаслом про «традиційні цінності» дозволяють собі насильство, як-то напади на мирні зібрання громадян. Але родина та її захист не може бути простором насильства та ненависті. Саме тому в програмі «Сімейні цінності» будемо говорити про нашу українську традиційну цінність — справедливість і рівність громадян, які в сім’ї вольній, новій творять суспільство, де комфортно та безпечно жити.