Виставкові проєкти img

Ілюстрації Ліори Вайз до роману Давида Гроссмана «Із ким би побігати»

16.06.21

Організатори: Посольство Ізраїлю в Україні, муніципалітет Єрусалима

Виставка присвячена культовому в Ізраїлі та всесвітньо відомому роману Давида Гроссмана «Із ким би побігати», перекладеному українською мовою видавництвом Фоліо у 2015 році. Роман Гроссмана тісно переплетений із топографією Єрусалима, оскільки сюжет пов’язаний із подорожжю головних героїв — дівчини Тамар, хлопця Ассафа та собаки Дінки — вулицями міста. Кожна ілюстрація відображає реальний об’єкт у Єрусалимі — площу, кав’ярню, будівлю.

Департамент пластичних мистецтв при муніципалітеті Єрусалима запросив мисткиню Ліору Вайз створити 8 ілюстрацій до роману. Її роботи були надруковані на великих рекламних щитах і розміщені у Єрусалимі відповідно до локацій, згаданих у книжці.

Давид Гроссман

Давид Гроссман — автор романів, п’єс, опер, збірок оповідань, дитячих та освітніх книжок. Його твори перекладені понад 40 мовами, екранізовані та поставлені на сцені в Ізраїлі та усьому світі. Гроссман — лауреат Міжнародної Букерівської премії (2017) за книжку «Кінь заходить у бар», а також Премії Ізраїлю у галузі літератури (2009).

Ліора Вайз

Ліора Вайз — мисткиня, яка спеціалізується на живописі, гравюрі та перформансі на перетині пластичного та сценічного мистецтв, та однокласниця Давида Гроссмана. Її виступи відбуваються під час художніх заходів у музеях та на фестивалях, а твори експонуються у художніх та громадських просторах в Ізраїлі та в усьому світі, а також зберігаються в державних та приватних колекціях. Також Вайз відома своєю любов’ю до безпритульних котів, яких ототожнюють із Єрусалимом і які прикрашають більшість її робіт у проєкті.