З 9 по 12 червня в Празі триватиме 27-й Міжнародний книжковий ярмарок та літературний фестиваль Світ книги, на якому буде представлена українська програма та працюватиме український стенд.
Україна вдячна Чехії за підтримку у ці важкі часи, ми єдині в наших цінностях і боремося за спільне європейське майбутнє. У рамках фестивалю українські автори та авторки спільно з європейськими колегами говоритимуть про вільну Україну як умову для вільної Європи.
Важливим майданчиком для українського голосу цьогоріч стане сцена «Література як голос свободи». Окрім дискусій, на цьому майданчику для маленьких відвідувачів читатимуть твори українських авторів відомі чеські інтелектуали та українські учасники фестивалю, а ввечері відбуватимуться читання текстів українських авторів чеською.
Також на «Світі книги» відбудеться презентація чеського перекладу книжки «Кримськотатарська кухня» про історію та культуру кримськотатарського народу як неодмінну складову сучасної української культури. Про кухню і те, як вона змінилася внаслідок примусової депортації цього народу в 1944 році, говоритимуть Олена Брайченко та Алім Алієв.
Окрім цього, Книжковий Арсенал матиме 3 події на «Svět knihy»:
- Музичний перформанс «Фокстроти», що стане своєрідною pre-party всього ярмарку і відбудеться 8 червня в DOX Centre for Contemporary Art.
- Круглий стіл європейських книжкових ярмарків за участі директорки Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлії Козловець.
- Зустріч з авторкою Любою Якимчук. Під час зустрічі звучатимуть вірші Люби Якимчук українською і чеською мовою в перекладах Олексія Севрука, а також відбудеться розмова з Оксаною Щур, кураторкою Літературної лабораторії Мистецького арсеналу.
Крім участі у програмі, Книжковий Арсенал в межах національного стенду України представлятиме проєкт «Література на експорт», який промотує каталоги прав українських видавців для продажу за кордон, сприяє налагодженню ефективних бізнес-зв’язків та інтеграції українського літературного процесу у світовий.
Український та Чеський ПЕН-центри організують спільну дискусію «Роль культури та літератури під час війни», у якій візьмуть участь українські автори Алім Алієв, Катерина Міхаліцина, Євгенія Кононенко, а також чеські письменники Саша Стоянович Чарлі та Мірча Дан Дуца. Подію модеруватиме чеська культурна менеджерка, видавчиня Луціє Ржеґоржікова.
Українська програма, окрім читань, пропонує чеським та українським маленьким читачам познайомитися з авторкою Катериною Міцаліциною, яка проведе воркшоп та презентує чеський переклад книги «Хто росте у лісі?».
Також на ярмарку пройде виставка робіт українських книжкових ілюстраторів з угрупування Pictoric #StandWithUkraine, які відображають українські реалії воєнного часу останніх трьох місяців.
На українському стенді будуть представлені художні, науково-популярні та дитячі книжки таких українських видавництв: Каламар, Наш формат, ВСЛ, Сходознавче видавництво «Сафран», Час майстрів, Видавництво, Чорні вівці, Білка, Yakaboo, Meridian Czernowitz, Vivat, Мандрівець, Видавництво 21, Їzhak, Моторний равлик, Центр Довженка, Наутілус, Фабула.
Під час роботи українського стенда відбуватиметься збір коштів на проєкт «Книжки без кордонів», який Український інститут книги реалізує під патронатом першої леді України Олени Зеленської спільно з МКІП та МЗС. В рамках цієї програми вже надруковані три книжки («Мокрий ніс» Олени Осмоловської, «Троє поросят» видавництва Vivat, «Іванна і ванна» Олесі Мамчич), які можна буде отримати на українському стенді. На стенді також буде здійснюватися збір коштів на підтримку України.
ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ВХІД НА ЯРМАРОК БЕЗКОШТОВНИЙ.
Українська культурна спільнота вдячна організаторам Міжнародного фестивалю «Світ книги» за сприяння та допомогу в реалізації української програми, а також за підтримку українського народу в ці важкі часи.
Більше інформації про роботу ярмарку для відвідувачів — за посиланням.
Організатори: Світ книги, Український інститут, Посольство України в Чеській Республіці, Книжковий Арсенал, Український інститут книги, Український ПЕН
Контакти:
Марія Колесник, [email protected], +380939767893