Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» взяв участь у роботі національного стенду України та програмі 27-го Міжнародного книжкового ярмарку та літературного фестивалю «Svět knihy».
З музично-поетичного перформансу «Жадан / Гуржи: Фокстроти» розпочалася участь Книжкового Арсеналу та України на фестивалі в Празі. Подія відбулася напередодні офіційного відкриття «Світ книги» 8 червня та стала pre-party всього ярмарку.
На сцені виступали Юрій Гуржи та Любов Якимчук, а Сергій Жадан звучав у записі, поряд із голосами Миколи Бажана, Володимира Сосюри та інших українських поетів 1920-х.
📸 Petr Machan, Svět knihy Praha
Успіх “Фокстротів” та загалом української програми на Празькому ярмарку “Світ Книги” демонструє, наскільки високим є запит від місцевих українців, новоприбулих та тих, хто живе тут уже давно, на українські події високого рівня – такі, якими можна пишатися, куди можна привести своїх знайомих та друзів. Хочеться, щоб це відбувалося системно і стало доброю звичкою для тих, хто слідкує за актуальними трендами української культури
— Оксана Щур, кураторка Літературної програми Книжкового Арсеналу, продюсерка проєкту «Фокстроти
Слухати альбом Фокстроти
9 червня відбувся круглий стіл європейських книжкових ярмарків. Про теперішнє і майбутнє книжкових ярмарків дискутували Юлія Козловець, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Радован Ауер, директор «Світ Книги – Прага», Нікі Терон, менеджерка міжнародних проектів Франкфуртського книжкового ярмарку та Єлена Пасолі, директорка дитячого книжкового ярмарку в Болоньї.
Переглянути запис дискусії
📸 Svět knihy Praha
Вдячні організаторам Svět knihy Praha та особисто директору фестивалю Радовану Ауеру, за запрошення до участі в програмі цього року та всебічну підтримку. Партнерство фестивалю у Празі та Книжкового Арсеналу розпочалося за мирних часів і тепер, в умовах повномасштабної агресії та війни Росії в Україні, наші колеги реально стають поряд з нами в нашій боротьбі проти ворога. Участь у міжнародних книжкових фестивалях та ярмарках — це можливість для Книжкового Арсеналу продовжити свою роботу та представляти українську літературну культуру в світі навіть в умовах війни. Наші голоси мають бути почутими, а присутність в міжнародному культурному полі стати помітною. Дякуємо нашим мінародним партнерам, організаторам фестивалів, які висловили підтримку Україні та співпрацюють з нашою командою, тим самим в свій спосіб підтримуючи боротьбу українців проти російських загарбників. Адже, як промовляв український національний стенд на Svět knihy Praha, ми єдині в наших цінностях і боремося за спільне європейське майбутнє
— Юлія Козловець, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
9 червня також відбулася зустріч з поеткою Любов’ю Якимчук. Разом із кураторкою Літературної програми Книжкового Арсеналу Оксаною Щур вони говорили про сучасну поезію в часи війни. Під час зустрічі Любов Якимчук також читала власні вірші українською мовою, а перекладач Олексій Севрук прочитав ці поезії у перекладі чеською.
📸 Svět knihy Praha
Крім участі у програмі, Книжковий Арсенал в межах національного стенду України представив проєкт «Література на експорт», метою якого є зацікавити іноземців в українській книжці та надати можливість українським видавцям розпочати експорт або наростити його шляхом встановлення прямих контактів з іноземними партнерами. Крім цього, на українському стенді демонстрували відео, записані в межах проєкту.
📸 Svět knihy Praha
Svět knihy Praha — Міжнародний книжковий ярмарок та літературний фестиваль СВІТ КНИГИ ПРАГА — щорічна найбільша книжкова подія Чехії, яка цьогоріч відбулася 9-12 червня у Празі. Країною-гостем 27-го фестивалю стала Італія, а гаслом фестивалю фраза Умберто Еко «Ми живемо для книг». Фестиваль зібрав 55 тис відвідувачів.
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.