img

Отар Каралашвілі

Книжковий художник, дизайнер, куратор, керівник Центру книжкового мистецтва у Тбілісі, професор Міжнародної школи дизайну (Грузинський технічний університет).

Працював дослідником в університетах Грузії, Німеччини та Японії. В середині 1990-х разом із друзями заснував видавництво «Діогене» — одне з перших незалежних видавництв у Грузії. Був одним із ініціаторів створення Асоціації видавців Грузії, куратором грузинського стенду на Франкфуртському книжковому ярмарку. З 2009 року викладав графічний дизайн, книжковий дизайн і ілюстрацію в Тбіліській академії мистецтв та у Вільному університеті Тбілісі. У 2012 році створив Центр книжкового мистецтва в Тбілісі. У 2014 році заснував міжнародний фестиваль книжкового мистецтва «Тбіліські книжкові дні», яким керував до 2017 року. Куратор численних виставок грузинського книжкового мистецтва, в тому числі на міжнародних фестивалях у Грузії, Німеччині, Росії, Італії та Україні.

На Книжковому Арсеналі в межах програми з книжкового дизайну «Інтерфейси оптимізму» Отар Каралашвілі прочитає ненаукову лекцію про типографічний стиль і політику «Читаємо по літерах».