12-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувся з 30 травня до 2 червня. Фестиваль складався з програмної частини та книжкового ярмарку, який пройшов на першому поверсі Старого арсеналу.
Операторами продажу книжок було запрошено як окремі видавництва, так і книгарні, які представили книжки у секціях «Арткнига», «Художня книга», «Нон-фікшн», «Книжки англійською мовою», «Мальописи».
У фокусі Книжкового Арсеналу, звісно, були книги про війну, видані після 2014 року, видання створені ветеранами та учасниками війни, членами їхніх родин. Крім ярмарку на стендах видавців, вони окремо були представлені у просторі «Вітрина новинок».
Кураторами фокус-теми ХІІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», який відбувся 30 травня — 2 червня, було обрано Тетяну Огаркову та Володимира Єрмоленка.
«Життя на межі» — фокус-тема і основна метафора ХІІ Книжкового Арсеналу, яку куратори розкрили у своєму есеї.
Кураторкою Літературної програми Книжкового Арсеналу 2024 стала радіоведуча, радіопродюсерка та письменниця Олена Гусейнова.
Під час Книжкового Арсеналу також відбулася Програма для/про дітей та підлітків. Її роботу курувала письменниця, журналістка, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків Ольга Русіна.
Зі спеціальною програмою ХІІ Книжковий Арсенал приймав Літературний фестиваль «П’ятий Харків». Ця програма була організована у співпраці з Харківським Літературним Музеєм. Курував програму літературний критик, літературознавець, лектор, куратор мистецьких проєктів Євгеній Стасіневич.
Спеціальну програму подій на цьогорічному Книжковому Арсеналі вдруге представив Український ПЕН.
Під кураторством Оксани Карп’юк відбулася Професійна програма, що стала майданчиком для галузевих дискусій, обміну досвідом і пошуку вдалих рішень.
Також на Книжковому Арсеналі були представлені окремі події від видавців.
Книжковий Арсенал було організовано у співпраці з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу». Проєкт підтримується Фондом «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.
Книжковий Арсенал — 2024 відбувся також за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини в межах проєкту «Взаємообмін між німецькими та українськими літературними і книжковими секторами».
Проєкт покликаний підтримати діяльність українських авторів, видавців та медіа-професіоналів через серію індивідуальних проєктів, а також напрацювати базу знань та розуміння української культури та історії у Німеччині. Відповідає за реалізацію проєкту Асоціація німецьких видавців та книготорговців в тісній співпраці з такими інституціями, як Франкфуртський книжковий ярмарок, Український інститут книги, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», професійне медіа про книжки та культуру «Читомо» й Goethe-Institut Україна.
Книжковий Арсенал є міжнародною подією, що організована Мистецьким арсеналом. Фестиваль відбувається з 2011 року, і став однією з найбільш впливових літературно-мистецьких подій Східної Європи. У 2019 році отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу». Місія Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.