Виставкові проєкти img

Виставка ілюстрації «Оптимісти/Скептики»

16.06.21

Автори: Клуб ілюстраторів Pictoric

Куратори: Олег Грищенко, Анна Сарвіра, Олена Старанчук

На Книжковому Арсеналі 2021 Pictoric представляє міжнародну виставку ілюстрації «Оптимісти/Скептики», присвячену провідній темі цьогорічного фестивалю.

Пандемія створила нові виклики, змінила суспільство та його погляд у майбутнє. Виставка фокусується на питаннях: чого наразі очікують люди? Чи вчаться на своїх помилках? Чи об’єднуються для боротьби з глобальними проблемами? Оптимістично чи скептично сприймають сьогодення? 

Шляхом візуального розв’язання актуальних проблем ілюстратори напрочуд тонко відчувають зміни в суспільстві, культурі та власному оточенні. Засобами візуальної мови провідні графіки світу оприявнять різні бачення сучасності: іронічне, оптимістичне, драматичне, реалістичне. Глядач зможе пропустити власний досвід через візуальні метафори, змінити оптику зі скептичної на оптимістичну і навпаки. 

На виставці будуть представлені цілковито нові ілюстрації авторів із Аргентини, Великої Британії, Італії, Литви, Німеччини, Сербії, Польщі, Угорщини, України, Японії тощо.

Клуб ілюстраторів Pictoric — спільнота ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників. Вони створюють спільні проєкти, залучають до них художників із різних країн, щоб популяризувати якісну сучасну ілюстрацію в Україні та закордоном, а також беруть участь у міжнародних фестивалях та книжкових ярмарках. Окрім того, Pictoric організовує освітні заходи, майстер-класи та лекції. Серед найвідоміших на сьогодні проєктів Pictoric — «Діячі України», Yellow&Blue, «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві», Ukrainian Illustration Garden.