Виставкові проєкти img

Український колаж

16.06.21

Куратори: Олег Василенко, Євген Карась, Олександр Ляпін

Колаж як технічний прийом займає особливе місце в історії мистецтва. Традиційно він поєднує різні матеріали, але проєкт «Український колаж» акцентує його паперову складову, оскільки вона органічно поєднується з фестивалем «Книжковий Арсенал». 

Для створення колажів використано вживаний матеріал — таке рішення не лише наслідує екологічні тренди вторинного використання upcycling та recycling, а й додає роботам драматизму та відчуття археологічної цінності. А завдяки постмодерністській аплікації «цитування» та нашаруванню уривків «фраз», що сполучаються в суперечностях та гармонії, колаж стає надсучасним і актуальним жанром художньої сцени.

Мобільність колажу та доступність його сприйняття і створення уможливили виникнення по всьому світу спільнот і осередків, що об’єднали тисячі авторів та поціновувачів цього жанру. 

Мета проєкту «Український колаж», за словами його ініціатора та співкуратора Євгена Карася, — спровокувати хвилю інтересу, надихнути нову школу українських колажистів та долучити до її орбіти вже відомих українських художників.