Виставкові проєкти img

3D-інтерпретації каунаської модерністської архітектури

16.06.21

Автор: Мантас Куґініс

У межах проєкту «Каунас — Культурна столиця Європи 2022»

Мантас Куґініс — мультидисциплінарний дизайнер і цифровий художник, який народився й мешкає у Каунасі (Литва). У своїх роботах він надихався унікальними й автентичними рисами рідного міста Каунаса: округлими балконами, східчастими конструкціями, горизонтальними й вертикальними смугами, які дуже часто зустрічаються у міжвоєнній архітектурі міста. Модернізм — одна  з ключових тем у творчості Мантаса Куґініса, і своїми величними, витонченими, іронічними роботами автор прагне передати унікальну модерністську спадщину Каунаса.

Цикл інтерпретацій каунаського модернізму, створений за підтримки Литовської ради з питань культури, висвітлює період, коли Каунас був тимчасовою столицею Литви (1919–1939). Роботи створені за допомогою фотореалістичного цифрового 3D-моделювання — у литовському новітньому мистецтві ця техніка все ще рідко використовується. Автор сподівається, що завдяки своїм сучасним і цікавим формам тривимірні графічні роботи підвищать інтерес до унікальної частини каунаської спадщини, яка нещодавно була внесена до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Завдяки загальним цінностям і унікальним ідеям, які автор висвітлює у своїх роботах, його запросили представити їх у межах програми «Каунас — Культурна столиця Європи 2022». Це почесне звання від Європейського союзу спонукає нас займатися колективною творчістю та встановлювати довгострокові національні та міжнародні партнерські відносини у сфері мистецтва й культури.