Більше новин img

Україна буде представлена на Лондонському книжковому ярмарку під гаслом «Війна росії з Україною – не вигадка, час діяти»

31.03.22
  • Без категорії

Поки українська армія продовжує захищати кожен шматочок української землі, кожного мирного жителя та сам дух свободи й демократії у світі, українська та світова видавничі спільноти виступають за наші цінності тут, на Лондонському книжковому ярмарку з 5 по 7 квітня.

Цьогоріч Україна представлена на ярмарку національним стендом, який має фокус на науково-популярну літературу. Мета – представити ті видання, які б допомогли зрозуміти Україну, її давню і новітню історію та культуру, а також причини нинішньої війни. Дизайн стенду розробила арт-директорка Мистецького арсеналу Лєра Гуєвська.

Після восьми років військової агресії проти України (окупований Донбас та окупований Кримський півострів) росія розпочала безпрецедентну повномасштабну війну проти нашої країни. 24 лютого 2022 року збройні сили Російської Федерації напали на Україну. Станом на 30 березня було вбито 1 219 мирних жителів, зокрема 148 дітей. Росіяни знищили величезну кількість цивільної інфраструктури, зокрема дитячі садки, лікарні, бібліотеки та культурні об’єкти. Понад три мільйони людей стали вимушеними біженцями та знайшли прихисток в інших країнах.

Російське вторгнення стало наймасштабнішим і навіть ще більш смертоносним, ніж будь-який інший конфлікт, що мав місце в Європі після Другої світової війни. Об’єднані мужністю та рішучістю, українці борються з агресором на всіх фронтах.

Ми дуже вдячні вам за безцінну підтримку в ці останні місяці. Ви багато зробили для того, щоб розповісти світу про Україну і злочинну війну, яку розв’язала проти нас росія. Ми дуже цінуємо те, що ви поруч. Але нам дуже прикро, що ми так мало були знайомі до цього, що ви так мало знали про нашу культуру й історію протягом 30 попередніх років нашої незалежності.

Ми завжди були частиною Європи і європейської культури. Крім того, якими ми є сьогодні і що ми робимо сьогодні, нам важливо, щоб ви знали про наші основи, те, що нас формувало, те, на чому постала наша країна. Показати кількастолітню тяглість і тривалість нашої культури та літератури.

Ви також можете подивитися історії тих представників літературно-видавничої спільноти, які зараз на передовій або розмірковують про свій досвід тимчасового переїзду.

У цій війні всі виміри — військовий, політичний, гуманітарний і культурний — однаково важливі. Культура ніколи не буває нейтральною, вона завжди дотична до політики настільки, наскільки вона є актуальною.

На жаль, представники всіх видавництв, чиї книги представлені на стенді, не будуть присутні фізично. На стенді ви зможете ознайомитися з книгами українських видавництв: «Чорна гора», «Критика», «Віват», «Якабу», «Комора», «Дух і літера», «Темпора», «Українер», «Портал», «Їжакультура», «Артбук», «Віхола», «Видавництво Старого Лева», «Книголав», «Родовід», та наших закордонних партнерів – The Ukrainian Research Institute at Harvard University (HURI), Academic Studies Press.

Організатори: Міністерство культури та інформаційної політики України, Український інститут книги, Український інститут, PEN-Центр, Книжковий Арсенал, BookForum.

Участь України у Лондонському книжковому ярмарку стала можливою завдяки партнерству з British Council Ukraine у межах Сезону культури Велика Британія/Україна 2022.

За підтримки Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

Під час роботи ярмарку усі його відвідувачі зможуть:

  • зняти фото/відео на українському стенді та опублікувати на особистих та офіційних сторінках своїх організацій у соцмережах, аби засудити російську агресію та підтримати Україну, використовуючи гештеги #StandWithUkraine, #StopRussianAggression
  • дізнатися, як взяти участь у програмах Українського інституту книги для перекладачів (програма підтримки перекладів Translate Ukraine 2021 та перекладацька премія, заснована УІ, УІК та ПЕН Drahoman Prize)
  • взяти до уваги каталоги прав українських видавців (проєкт Література на експорт)
  • переказати допомогу на друк книжок для дітей українських біженців

Поза межами роботи ярмарку усі його відвідувачі можуть:

Міжнародна культурна спільнота має силу допомогти покласти край цій війні. Ми просимо вашої підтримки в ім’я демократичних цінностей, миру, правди та свободи вибору.

Команда українського стенду

Контактні особи:
Загальні питання
Софія Челяк [email protected]

Представниця команди у Лондоні
Ольга Муха [email protected]


Міністерство культури та інформаційної політики

Український інститут книги – державна установа, що входить до складу Міністерства культури та інформаційної політики України. Його місія – розвиток державної політики у книжковій сфері, популяризація читання в Україні, підтримка книговидання, заохочення перекладацької діяльності, популяризація української літератури за кордоном.

Український інститут — державна установа при Міністерстві закордонних справ України. Його місія – посилити міжнародне становище України засобами культурної дипломатії. Інститут сприяє міжнародним зв’язкам між людьми та установами та створює можливості для взаємодії та співпраці України зі світом.

Український ПЕН – культурно-правозахисна громадська організація, в яку входять 140 українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Український ПЕН є одним із 146 національних ПЕН-клубів Міжнародного ПЕН. Український ПЕН зосереджений на захисті свободи слова та прав авторів, сприянні розвитку літератури та міжнародній культурній співпраці.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» – щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Міжнародний фестиваль «BookForum» проводиться щорічно, починаючи з 1994 року. Це найбільший літературний фестиваль України, один із найбільших фестивалів у Центральній та Східній Європі. Протягом останніх 28 років метою Фестивалю є створення повноцінного діалогу між представниками української та зарубіжної літератури; поширення української культури за кордоном; визначення основних тенденцій та напрямів розвитку світового літературного процесу в українському контексті.