Більше новин img

Територія графічної прози

1.02.22
Куратор: Максим Прасолов

Територія графічної прози на Книжковому Арсеналі – простір максимальної творчої свободи та польоту фантазії. Графічний роман – це інтегральний жанр, де образ й знак синтезують розповідь. Форма оповідання графічної прози може бути різною і на будь-якому матеріалі від грецької міфології (як-от графічна версія “Іліади” від Люка Феррі), до сучасних проблем суспільства та политики в проекті Медіакомікс. Проте мова візуального контексту викликає особливий стан свідомості та інтелектуальної енергії. Таке єднання надає силу, що допомагає подолати страх необізнаності, перемогти в бійці з внутрішніми антагоністами та відкрити супергероя у собі. Читання графічної прози дійсно має терапевтичний ефект для читача – чи не тому, що автори графічної прози розповідають історії з власного досвіду чи особистих досліджень матеріалу. Разом з кількістю графічних романів за мотивами відомих художніх творів стала помітна ще одна функція графічної прози – нове прочитання художньої літератури.

Цього року територія графічної прози посилена актуальними напрямками жанру, серед яких особливо виділяються: документалістика реальних супергероїв (історія “сніжної людини” в біографії голландця Вима Хофа від Сергія Чудагорова та Максима Прасолова), магічний реалізм у першому українському виданні відомого графічного роману “Тібет” Марка Хендрікса, міфологія в графічної версіі “Іліади” Люка Феррі, історичний роман в продовженні “Героя Поневолі” Кирила Горішного та Михая Тимошенко, соціальний комікс у іронічному проекті “Медіакомікс” Оксани Васьків.

До видання коміксів українською цього року долучилися декілька нових видавництв, і цього року вперше будуть видані украінські версії світових бестселлерів DC Comix (Рідна Мова), продовження пригод Смурфіків та Джеронімо Стілтона (Ірбіс-комікс). Популярність жанру швидко зростає разом із десятками перекладів і не лише у десятків тисяч українських читачів графічних романів та коміксів. Саме тому програму Території графічної прози цього року складають майстер-класи та воркшопи відомих європейських авторів зі створення графічної нове.