Виставкові проекти 2018 img

Coming Soon. Pictoric

28.01.22

Ілюстративний фокус на темі цьогорічного «Книжкового арсеналу» зробили художники клубу ілюстраторів Pictoric. Світ майбутнього, створений в уяві ілюстраторів — наскільки він виявиться наближеним до реальності? Від авторів «Футурами» до сучасних мистецьких виставок з технологіями віртуальної реальності — митці в усьому світі вже проектують майбутнє в образах, мріють та візуалізують найсміливіші ідеї. В ілюстративних плакатах від Pictoric художники розповідають свої історії про майбутнє та створюють оптимістичні, сатиричні, утопічні натхненні роботи. Звернення ілюстраторів у окремому проекті до футуристичної тематики не нове. Ще наприкінці XIX століття французькі художники проекту En L’An 2000 (Рік 2000), який виник до Паризької міжнародної виставки 1900 року, передбачали, яким буде світ у 2000 році, і створили серію робіт, що їх пізніше віднайшов Айзек Азімов під час роботи над книгою «Futuredays: A Nineteenth Century Vision of the Year 2000».

Сьогодні ілюстратори з Pictoric теж розширюють горизонти людської цікавості та зображують відчуття в очікуванні майбутнього прогресу. Футуристичні твори — це поштовх порозмірковувати і донести своє бачення до широких мас, спровокувати ідеї в інших. Адже прогрес і постає не хаотично, а як результат спрямованих зусиль для реалізації певних ідей. Футуристична серія від клубу ілюстраторів Pictoric, яку створили художники, запускає українську візуальну одіссею до року 3000.

Автори робіт: Творча майстерня Аґрафка, Анна Андрєєва, Надія Антонєц, Оксана Була, Євген Велічев, Андрій Гетьманчук, Олег Грищенко, Тетяна Денисенко, Поліна Дорошенко, Оксана Драчковська, Іван Дудченко, Анна Іваненко, Сергій Майдуков, Грася Олійко, Женя Полосіна, Романа Рубан, Анна Сарвіра, Настя Слєпцова, Юлія Соботюк, Олена Старанчук, Анастасія Стефурак, Юлія Тверітіна, Ольга Терещенко, Олена Тихонюк, Ілля Угнівенко, Ерік Хорошок, Тетяна Цюпка, Анастасія Шолік, Ольга Штонда, Олег Щерба.