Тепер усе інакше. Більше року тому хвороба, що розділила світ на «до» та «після», показала, наскільки хиткою й нестабільною є наша реальність, яка може розвалитися порухом крил кажана. Всього за кілька тижнів ми опинилися в новому світі: у світі із закритими кордонами, світі, повному небезпек, у світі відчуження. Ми надягнули маски, рукавички, обмежили соціальні контакти, закрилися у просторах власних будинків і запитали себе: «А де ж ми тепер? Де наше місце?». Ми, як Ванда Максімофф, що втратила усе їй дороге, збудували навколо себе власні світи, ще глибше занурившись у серіали, фільми, ігри, комікси, книжки, тікаючи від реальності, обравши для себе свій улюблений Всесвіт.
Сьогодні ми вже почуваємося більш упевненими у цих реаліях. Людство поволі пристосовується до нових правил і бачить надію. Ми не розівчилися говорити, досі потребуємо зустрічей, спілкування та синтезу. І доказом цього є цьогорічний Книжковий Арсенал разом із програмою, присвяченою коміксам.
Попри невпевненість у завтрашньому дні, оптимісти й мрійники не лише перекладають всесвітньовідомі мальописи, серед яких і славнозвісний «Тентен у країні Сов’єтів», а й вигадують нові історії, яким буде присвячено подію «Презентація українських авторських коміксів», адже українським авторам важливо експериментувати й витворювати власні національні контексти. Вкотре подискутуємо про комікс як серйозний вид мистецтва, що сьогодні є потужним і впливовим агентом змін завдяки порушенню таких проблем, як фемінізм і суспільні табу. Поговоримо також про комікси не лише як окреме явище, а й про їхню роль у медійному середовищі.