Більше новин img

Спецпрограма з нонфікшну

11.06.21

Не варто вірити тому, що кажуть люди навколо, пишуть у книжках, повідомляють у новинах. Іноді не варто вірити навіть тому, що бачиш, чуєш, відчуваєш чи пам’ятаєш. Давньогрецькі скептики пропонували сумніватися в усьому. Але якщо немає, на що спертись у роздумах, складно розібратись у тому, що відбувається навколо.

У спеціальній програмі з нонфікшну «Наукові скептики» ми пропонуємо знайти точку опори у здоровому скептицизмі. Для цього розглянемо кілька актуальних проблем. Протягом останнього року медицину згадували більше, ніж за кілька попередніх, тож поговоримо про медицину ХХІ століття, яка нас очікує (чи ні). Часто на нашу поведінку намагаються вплинути ззовні, використовуючи нездорові методи, тобто маніпуляції. Зазвичай говорять лише про те, що це погано. Але не цього разу. Ми будемо говорити про те, як протидіяти маніпуляціям. Історія — це щось, що відбувається зараз через те, що сталося раніше, і впливає на те, що буде далі. Чому нас може навчити історія Європи після Другої Світової? Як відрізнити правдиву новину від теорії змови? Чи всі книжки на полиці «науково-популярне» однаково корисні? Як почати думати критично? Може, хтось вже написав інструкцію для скептиків-початківців?

Сподіваємось, ці події стануть путівником до більш виважених міркувань і дадуть змогу з усвідомленим оптимізмом дивитися в майбутнє.