Професійна програма

Професійна програма

Кураторка — Оксана Карп’юк

Чи ми, ті, хто живемо на межі у багатьох сенсах, потребуємо книжок? Зрештою, спільнота відповіла на це питання ствердно. Але чи могли ми спрогнозувати бум у книжковій галузі та неймовірний запит на український культурний продукт загалом, коли, на початку повномасштабного вторгнення, для багатьох з нас нагальним було базове питання безпеки? Можливо, якби ми уважніше придивилися до тодішніх наших рюкзаків та валізок, то мали б менше сумнівів, адже часто там була книжка.

Проте, крім свідчення факту розвитку індустрії, нам також випадає надзвичайно цікаве завдання — досліджувати та рефлексувати навколо процесів у книжковій галузі, а також шукати вектори розвитку та виходу за межі, які нам поки що не вдалося подолати.

Чи можлива єдина стратегія галузевих інституцій та професіоналів щодо взаємодії з міжнародною спільнотою? Як функціонує Харків — провідне місто книжкової галузі України? Чи бум “дорослої” книжки також означає аналогічні процеси у дитячій? Про що сучасна візуальна складова української книжки, та як почуваються її креатори? Зрештою, як працюють агенти та менеджери з прав, які роблять українську книжку доступною за кордоном?… Книжковий Арсенал, як незмінне місце зустрічі для спільноти читачів та творців книжки, вкотре стане майданчиком для обговорення цих та інших тем галузі.

Цьогоріч Книжковий Арсенал також підсилює міжнародну складову фестивалю та започатковує The Book Arsenal Fellowship Program в межах якої Книжковий Арсенал відвідують іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені в українському книговиданні.