Більше новин img

Підсумки проєкту «Антитвір-2024»

28.05.24
  • Без категорії
Проєкт «Антитвір» вже всьоме відбувся в межах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Результат — 113 заявок, як від наших постійних учасників, яким ми вдячні за багаторічний інтерес, так і від нових, які знайшли в собі сили вперше поділитися з нами своїми думками. 97 заявок пройшли технічний відбір і уже опубліковані на сайті Книжкового Арсеналу. Усі роботи представлені без редагування організаторів.

Тема Антитвору-2024 — «Обережно, крихке!»

Ми пропонували учасникам поміркувати над: 

  • мʼякою силою вразливості та яку роль вона може зіграти у житті; 
  • крихкістю як живих істот, так і речей; 
  • власним досвідом переживання вразливості, крихкості та чутливості.

Твори 20 учасників проєкту, які потрапили у шорт-лист, будуть перекладені англійською і опубліковані у збірці (українською та англійською мовами), яка вийде друком уже влітку цього року.

Оцінювання відбувалося за наступними критеріями: 

  •  відповідність темі;
  • оригінальність думки;
  • структурність викладу;
  • загальна грамотність.

Тексти читала викладачка креативного письма та спікерка освітньої програми для підлітків Юлія Конопляна, команда проєкту та Підліткова Рада Мистецького арсеналу. 

Авторами та авторками збірки стали:

Ольга Шеременко
Аліна Чернявська
Софія Стефанишин
Софія Цап
Єкатерина Кравцова
Єва Василенко
Дарина Герасимюк
Анна Віннік
Вероніка Оспанова
Кристина Оріхова
Ксенія Алєксєєнко
Марія Кобичева
Наталія Позняк
Юлія Висотенко
Марія Хілініч
Олексій Тарасов
Каріна Мошук
Вікторія Чудовська
Олександра Гольдіна
Таня Коваль
Анна Полегенько
Юлія Панченко
Софія Серьогіна

У межах проєкту відбулася освітня програма, яка мала два напрямки: роботу з учителями української мови та літератури та лекції для підлітків — учасників проєкту. 

Вчителі української мови та літератури разом з нашими спікерами попрацювали над розвитком навичок з розробки інтерактивних уроків літератури й занять з креативного письма для учнів; дослідили, як впроваджувати нестандартні підходи в межах шкільної програми; дізналися, як прищепити учням справжню любов до літератури й створення власних текстів.

Спікерами програми були: Катерина Молодик, методистка  ГО “Смарт освіта”, Галина Титиш, очільниця ГО “Смарт освіта”, Ірина Побідаш, викладачка української, зарубіжної літератури та практичної стилістики української мови в КПІ імені Ігоря Сікорського, кандидатка наук і авторка літературного блогу.

Підлітки на воркшопі з креативного письма добували історії в собі й шукали для них влучні слова; брали інтервʼю; дізнавалися про те, як працювати із сеансами та візуальними образами, про важливість візуального рішення та варіативність графічної мови, а також про те, як підсилити враження, супроводжуючи твір ілюстрацією. 

Спікерами програми були: Юлія Конопляна — літературознавиця, редакторка, менторка з креативного письма, Богдан Логвиненко — засновник Ukraїner, інтерв’юер, письменник і редактор, Поліна Дорошенко — художниця та ілюстраторка.


Проєкт організовано у співпраці з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу». Проєкт підтриманий Фондом «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.